Çağatay Ulusoy Kimdir?

Çağatay Ulusoy kimdir? Çağatay Ulusoy nerelidir, Çağatay Ulusoy kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Çağatay Ulusoy evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Çağatay Ulusoy hayatı, Çağatay Ulusoy nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Çağatay Ulusoy biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Çağatay Ulusoy


Çağatay Ulusoy burcu nedir: Terazi

Çağatay Ulusoy yaşı kaç: 23.Eylül.1990

Çağatay Ulusoy ö. tarihi:

Çağatay Ulusoy mesleği: Dizi Oyuncusu, Model

Çağatay Ulusoy, 23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul Bakırköy’de doğmuştur. Babası Bulgaristan göçmeni, annesi ise Boşnak. Avcılar Lisesinde okudu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde Sulama Sistemleri üzerine eğitim görmüştür.

Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri aldı. Ayrıca 2010 yılında, oyuncu Vahide Gördüm ve yine kendisi gibi oyuncu olan eşi Altan Gördüm’ün sanat okulu “Akademi 35 Buçuk”da 2 ay oyunculuk dersi almıştır. 2009 yılından beri manken olarak çalışmaktadır. Çağatay Ulusoy, 2010 yılında Ülkemizde 15 Ekim 2010 tarihinde yapılan best model (Best Model of Turkey) yarışmasında birinci olmuştur. 2011 yılında, Bulgaristan’da yapılan Best Model Türkiye’yi temsil etti.

İlk rolü Show TV’de 2011’de yayınlanmaya başlanmış olan “Adını Feriha Koydum” adlı dizideki Emir Sarrafoğlu karakteridir. İlk kez 2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı “Anadolu Kartalları” adlı sinema filmiyle kamera karşısına geçti. Bu filmde Engin Altan Düzyatan, Şevket Çoruh, Özge Özpirinçci, Ekin Türkmen, Hande Subaşı, İlhan Şeşen ile birlikte oynadı. Filmde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırmış ve bu rolüyle de büyük beğeni toplamıştır.

Çağatay Ulusoy, “Adını Feriha Koydum” adlı dizisinin yapım ekibinde çalışan Ceyda Gönenç’le bir yıl aşk yaşadı.

2012 yılında Yapımcısı Fatih Aksoy olan “Eve Düşen Yıldırım” dizisinde Murat Han, Gizem Karaca, Seda Akman ve ve Ergün Uçucu başrollerde oynarken Çağatay Ulusoy, konuk oyuncu olarak görünmüştür.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan operasyonda aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu 35 kişi ile beraber Çağatay Ulusoy’da gözaltına alınmıştır. Aynı gün serbest bırakılmıştır.

2013 yılında “Medcezir” dizisinde Serenay Sarıkaya ve Barış Falay ile başrolü paylaştı.

2015 yılında başrollerini Leyla Lydia Tuğutlu ile paylaştığı “Delibal” adlı sinema filminde diğer rollerde Nazan Kesal, Mustafa Avkıran, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Defne Kayalar, Toprak Sağlam, Barış Aytaç, Güneş Zavrak ve Bahtiyar Engin yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri ::
2009 – 2010 Arka Sokaklar (figüran)
2010 – Recep İvedik 3 (figüran)
2011 – Anadolu Kartalları
2011 – 2012 – Adını Feriha Koydum
2012 – Eve Düşen Yıldırım(Konuk Oyuncu)
2012 – Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu
2012 – Emir’in Yolu
2013 – 2014 – Medcezir
2015 – Delibal (Barış) (Sinema Filmi)

Çağatay Ulusoy biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın