Ataberk Mutlu Kimdir?

Ataberk Mutlu kimdir? Ataberk Mutlu nerelidir, Ataberk Mutlu kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Ataberk Mutlu evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Ataberk Mutlu hayatı, Ataberk Mutlu nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Ataberk Mutlu biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Ataberk Mutlu


Ataberk Mutlu burcu nedir: İkizler

Ataberk Mutlu yaşı kaç: 13.Haziran.2005

Ataberk Mutlu ö. tarihi:

Ataberk Mutlu mesleği: Dizi Oyuncusu

Poyraz Karayel dizisindeki Sinan Karayel rolü ile En iyi çocuk oyuncu ödülünü kazandı.

Ataberk Mutlu, 14 Haziran 2005 tarihinde Tekirdağ’ın ilçesi Çorlu’da doğmuştur. Tekirdağ’da Vehbi Günaştı İlköğretim Okulunda okumaya devam etmektedir.

Ailesinin tek çocuğu olan Ataberk Mutlu, Çorlu Beşiktaş Futbol okulunda top oynuyor.

Ataberk Mutlu’nun 4 yaşındayken Oyuncu seçmelerine katıldığı burada kendisine sorulan soruya verdiği zeki cevap sonrası seçildiği söyleniyor.

Oyuncu koçunun Ataberk’e “Seninle bir oyun oynayacağız. Bu abla annen olacak, ben de baban anlaştık mı? diye sormasının ardından…

Ataberk’in “Tamam babacım” cevabı sonrası herkesi etkiledi ve Reklam filminin yüzü oldu.

Ataberk Mutlu, ilk olarak daha 5 yaşında iken Haluk Bilginer, İnci Türkay ve Aysun Kayacı’nın rol aldığı “Cuma’ya Kalsa”adlı dizide oynadı.

Ataberk Mutlu, 2012 yılında yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı ve Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Gökçe Korel, Çetin Tekindor, Yurdaer Okur, Erkan Avcı, Melike İpek Yalova, Rıza Kocaoğlu, Elif Sönmez, Atsız Karaduman, Leyla Lydia Tuğutlu, Civan Canova gibi oyuncuların rol aldığı “Karadayı” adlı dizide Torun Nazif Kara karakterini canlandırması ile tanınır oldu.

Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz Yarışmasında birinci olan Max isimli köpek ile birlikte “Arkadaşım Max” adlı sinema filminde oynadı.

2013 yılında “Arkadaşım Max” adlı filmde oynadı Filmin başrollerini Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu, Hande Katipoğlu ve Burçin Bildik paylaştı.

2015 yılında başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar’ın paylaştıkları “Poyraz Karayel” adlı dizide canlandırdığı Sinan Karayel karakteri ile 2015 yılı 42. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri – En iyi çocuk oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Ödülleri :
2015 – 42. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri – En iyi çocuk oyuncu (Poyraz Karayel)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2014 – 2015 – Poyraz Karayel (Sinan Karayel) (TV Dizisi)
2014 – Pek Yakında (Cihan Yıldız) (Sinema Filmi)
2014 – Bana Adını Sor (Hakan Küçüklüğü) (Sinema Filmi)
2013 – Arkadaşım Max (Deniz) (Sinema Filmi)
2012 – 2014 – Karadayı (Torun Nazif Kara) (TV Dizisi)
2010 – Cuma’ya Kalsa (Berk)(TV Dizisi)

Ataberk Mutlu biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • ataberk mutlu

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın