Sevilay Yükselir Kimdir?

Sevilay Yükselir kimdir? Sevilay Yükselir nerelidir, Sevilay Yükselir kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Sevilay Yükselir evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Sevilay Yükselir hayatı, Sevilay Yükselir nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Sevilay Yükselir biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Sevilay Yükselir


Sevilay Yükselir burcu nedir:

Sevilay Yükselir yaşı kaç: ??.??.1973

Sevilay Yükselir ö. tarihi:

Sevilay Yükselir mesleği: Gazeteci, Yazar

Sabah gazetesi yazarıdır.

Sevilay Yükselir, 1973 yılında Malatya’da doğmuştur. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde okumaya başladı ve 1994 yılında mezun oldu.

Habertürk’te “çapraz ateş” adlı programı hazırlayıp sunuculuğunu yaptı. Fatih Altaylı ile beraber “Olaylar ve Gerçekler” adlı programda birlikte çalıştı.

Habertürk’te yayınlanan Gülgün Feyman’la 13. Ajansının editörlüğünü yaptı.

Beyaz Tv’de Acı Kahve ve Dört Kadın Bir Erkek programlarında sunucu ve yorumculuk yapmıştır. Sevilay Yükselir, Habertürk’ten ayrıldıktan sonra Sabah Gazetesinde yazmaya başladı.

Ciner Medya Grubu’ndan ayrılıp Turkuvaz Medya Grubu’nda çalışmaya başlamıştır.

Sevilay Yükselir, 1996 yılında star gazetesinde köşe yazarlığı yapan Mustafa Nihat Yükselir ile evlendi.

8 Haziran 2015 tarihinde Sabah Gazetesi’ndeki işine son verildi. 2015 Genel Seçimleri’nden önce HDP’ye verdiği desteği vurgulamış ve ‘Bu iktidara Erdoğan’a Kürt Sorununun çözümünde attığı adımlardan dolayı tapmıştım’ ifadeleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. 8 Haziran 2015 tarihinde yazar Nazlı Ilıcak ile Twitter’da bir tartışma içerisine giren Yükselir, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan için de ‘karga’ ifadesini kullanmıştı.

Sevilay Yükselir biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın