Meyra Kimdir?

Meyra kimdir? Meyra nerelidir, Meyra kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Meyra evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Meyra hayatı, Meyra nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Meyra biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Meyra


Meyra burcu nedir:

Meyra yaşı kaç: ??.??.1978

Meyra ö. tarihi:

Meyra mesleği: Şarkıcı, Söz yazarı, Besteci

Meyra, 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. Asıl adı Hümeyra Toparlak’dır. Hümeyra’nın müzik yeteneğini 9 yaşındayken ünlü bestekâr Avni Anıl keşfetmiş ve 10 yaşında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda 8 sene sürecek olan müzik eğitimine başlatmıştır. Lise yıllarında bazı sanatçılara vokal yaparak kariyerindeki ilk adımlarını attı.

1993 yılında 15 Yaşında iken Peker Müzik Yapım’dan Hümeyra adı ile “Bana Gel” isimli ilk albümünü çıkardı. Meyra, “Nur Topu” adlı albümünden sonra Amerika’da yaşadığı 5 yıl süresince müzik kariyerine New World School of The Arts’ta akademik opera eğitimiyle devam etti. Lirik soprano sesini profesyonel bir arya yorumcusu olarak geliştirmeyi başaran Meyra, aldığı müzik eğitimi ile yetinmeyerek burada ki stüdyolarda Amerikalı müzisyenlerle çalışarak çok güzel İngilizce şarkılar ortaya çıkardı.1997 yılında gittiği Amerika’dan 2003 yılında döndü.

Özellikle, “Only when I Breath” isimli şarkısı ve gösterdiği performans ile Arif Mardin’in de dikkatini çekmeyi başardı.

Meyra, 15 Ağustos 2000 tarihinde Nazlı Ilıcak’ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak ile evlendi. Kemal (d.30 Haziran 2012) adında bir oğlu var.

Albümleri :
1993 – Bana Gel (Hümeyra adıyla)
1996 – Nur Topu
2005 – Başka Bir Kadın
2009 – 4 Tenor
2010 – Beni Sensiz Düşünme (Meyra & Cemir Demirbakan)
2011 – Aşklayalım
2013 – Son Liman
2014 – Sen Anla

Meyra biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın