Isabella Sarah Marie Boyd Kimdir?

Isabella Sarah Marie Boyd kimdir? Isabella Sarah Marie Boyd nerelidir, Isabella Sarah Marie Boyd kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Isabella Sarah Marie Boyd evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Isabella Sarah Marie Boyd hayatı, Isabella Sarah Marie Boyd nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Isabella Sarah Marie Boyd biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Isabella Sarah Marie Boyd


Isabella Sarah Marie Boyd burcu nedir: Boğa

Isabella Sarah Marie Boyd yaşı kaç: 09.Mayıs.1844

Isabella Sarah Marie Boyd ö. tarihi: 11.Haziran.1900

Isabella Sarah Marie Boyd mesleği:

Casus

Amerikan iç savaşında Konfederasyon için casusluk yapmış olan ünlü kadın casus

Isabella Sarah Marie Boyd, 9 Mayıs 1844 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaletinin Martinsburg şehrinde Benjamin Reed ve Mary Rebecca Boyd çiftinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası Martinsburg’da bir otel işletmekteydi. Marie Boyd bir erkek çocuk gibi büyüdü. İyi bir eğitim aldı. İlk okuldan sonra 1856 yılında Baltimore Mount Washington Kız Kolejine gitti. 4 yıl sonra ailesinin yanına döndü.

4 Temmuz 1861 tarihinde, otelde kendi kaldığı odasında bulunan Konfederasyon bayraklarını soruşturmaya gelen askerlerden birini annesine küfrettiği ve vurduğu için bir tabancayla öldürdü. Soruşturma sonucunda beraat etti.

Marie Boyd, 1862 yılında casusluk kariyerine tesadüfen başladı. Belle Boyd olarak tanınmıştır. Otele gelen subaylarla yakınlık kurdu.

Amerikan İç Savaşı sırasında 1862 yılında babasının işletmekte olduğu otele gelip yerleşen Federal Devlet askerlerinin toplantılarını gizlice dinleyerek Konfederasyon askerlerine iletiyordu. 29 Temmuz 1862 tarihinde tutuklandı ve 30 Temmuz 1862 tarihinde Washington Old Capitol Cezaevi’ne getirildi.

Amerikan iç savaşında Konfederasyon için casusluk yapmış olan ünlü kadın casus, Belle Boyd Birleşik Devletler tarafından ele geçirildi ve hapse atıldı. Ancak savaş daha sona ermeden birliğin subaylarından biriyle evlenmeyi başardı.

1864 yılında, deniz subayı olan Samuel Wylde Hardinge ile evlendi ve önce Kanada’ya sonra İngiltere’ye gittiler. Isabella Sarah Marie Boyd, İngiltere’de bir oyuncu oldu. 1866 yılında kocasının ölümünden sonra ABD’ye döndü, 11 Kasım 1869 tarihinde New Orleans’da John Swainston Hammond adında biri ile evlendi 4 çocuğu oldu ve 1884 yılında boşandı. 1885 yılında Nathaniel Rue ile evlendi.

Isabella Sarah Marie Boyd, 11 Haziran 1900 tarihinde A.B.D’nin Wisconsin eyaletinde Kilbourne City’de bir kalp krizi sonucu 56 yaşında öldü.

Isabella Sarah Marie Boyd biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın