Faruk Bayhan Kimdir?

Faruk Bayhan kimdir? Faruk Bayhan nerelidir, Faruk Bayhan kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Faruk Bayhan evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Faruk Bayhan hayatı, Faruk Bayhan nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Faruk Bayhan biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Faruk Bayhan


Faruk Bayhan burcu nedir:

Faruk Bayhan yaşı kaç: ??.??.1945

Faruk Bayhan ö. tarihi:

Faruk Bayhan mesleği: Yönetici, Proje Yöneticisi

O, ekranlarda görünen bir şöhret olmasa da televizyon dünyasının görünmeyen starıdır.

Ömer Faruk Bayhan, 1945 yılında Sivas’ta doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nden mezun oldu. 1970’te TRT’de Dış Kaynaklar Film şefi olarak mesleğe başladı. TRT’de Film İşleri Bölümü müdürlüğü, Dış Kaynaklar Şube müdürlüğü görevlerinde bulunan Bayhan 1989 yılında Ulusal Radyo ve Televizyon’da (URT) program koordinatörlüğü yaptı. Daha sonra 1972 yılında AKS Haber Ajansı’na geçerek yazı işleri servisini yönetti.

1991yılında Show TV’nin kuruluşunda görev aldı ve Show TV’de program direktör yardımcısı olan Faruk Bayhan, 1994’te aynı kanalın genel yayın yönetmenliğine geldi.

1996’dan sonra Kanal D’ye geçerek, Kanal D genel yayın yönetmenliği yaptı. Kanal D’den ayrılıp Star televizyonuna geçti. 2001-2003 yılları arasında Star TV’nin genel müdürü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı.

TÜSİAD yönetim kurulunda görev yaptı.

Star’dan ayrıldıktan sonra Zafer Mutlu, Reha Muhtar, Türker İnanoğlu ve Vahit Alpata’yla birlikte kanal kurmak için yeni oluşan Vizyon TV projesinde yer aldı. Vizyon TV yayına başlayamadan kapandı.

Show TV’deyken “Sıcağı Sıcağı’na”, “Yangın Var” gibi programlar yaptı.

Faruk Bayhan, Star’da Genel Müdürlük yaptıktan sonra 2004 yılında Med Yapım’a geçmişti. Bir yılı aşkın bir zamandır Med Yapım’da “Projeler Koordinatörü” olarak görev yapan Bayhan, bu süre içinde Sahra ve Ağa Kızı gibi çok izlenen dizilere imza attı. 2005 yılının ekim ayında Med Yapım’dan ayrıldı.

2007 yılında Kanal 1’de genel müdürlük görevinde bulundu. 2007 yılında Kanal 1 görevinden önce 2005 – 2007 yılları arasında MOST prodüksiyon sahibi Mustafa Oğuz ile FM adlı şirketi kurdular. Yalancı Yarim, İlk Aşkım ve Sıla adlı dizileri yaptılar.

2012 yılının Ağustos ayında Faruk Bayhan, Yiğit Şardan ve Fatih Aksoy “MF Yapım” ismiyle şirket kurarak ortak oldular.
TÜRVAK Sinema-Televizyon Özel Eğitim Merkezi’nin Yapım, Yönetim Bölümü’nde uzman eğitmen olarak sektöre nitelikli elemanlar yetişmesine katkıda bulunmaktadır.

Faruk Bayhan Semra Bayhan ile 1972 yılından beri evli olup biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk sahibidir. Kızından 2 torunu vardır


Faruk Bayhan biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın