Celal Kadri Kınoğlu Kimdir?

Celal Kadri Kınoğlu kimdir? Celal Kadri Kınoğlu nerelidir, Celal Kadri Kınoğlu kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Celal Kadri Kınoğlu evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Celal Kadri Kınoğlu hayatı, Celal Kadri Kınoğlu nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Celal Kadri Kınoğlu biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Celal Kadri Kınoğlu


Celal Kadri Kınoğlu burcu nedir: Yay

Celal Kadri Kınoğlu yaşı kaç: 16.Aralık.1964

Celal Kadri Kınoğlu ö. tarihi:

Celal Kadri Kınoğlu mesleği: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu

Celal Kadri Kınoğlu, 16 Aralık 1964’de İstanbul ‘da dünyaya gelmiştir. Babası doktordur. İlk okulu, Şişli On Dokuz Mayıs İlkokulu’nda okudu. Liseyi Gaziantep’de bitirdi. Lisede iken bir piyes yazdı, ve sahneye koydu, takılanların, kaçanların yerine de çıktı, sınıfı gülmekten kırdı. Görgüsüz Almancı rolü, müsamere hayatının başlangıcı oldu. Ailesi doktor olsun isterken makina mühendisi olmaya karar verip 4 yıl mühendislik okuduğu halde sonra da tiyatrocu oldu. Üniversite yıllarında bir tiyatro grubu kurdu.

İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nde 4 yıl okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi ve 4 yıllık eğitimini sınıf atlayarak 3 yılda tamamladı.

Profesyobiyografi_info(‘ary blhaphyhx unlngıan Xr’);nter Tiyatrosu’nda başladı. İlk oyunu Camus’nün “Düşünce Tragedyası’ Caligula’dır. Daha sonra 1990 yılında Devlet Tiyatrolarının açtığı sınavı kazanarak 3 yıl Diyarbakır, 7 yıl Bursa Devlet Tiyatroları’nda çalıştıktan sonra, 2000 yılında İstanbul’a geldi. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

TV’de 2001 yılında yayınlanan Tatlı Hayat dizisindeki İrfan rolüyle bayağı sevildi. Daha sonra Acemi Cadı dizisindeki Müdür Dilaver ve Deli Ferit rollerini oynamıştır.

Ayrıca geçtiğimiz 20 yıl boyunca çok sayıda genci konservatuar ve tiyatro okullarına hazırlamıştır.

Ödülleri : Kır’la “Lions” ödülü aldı. Caligula’yla “Yeni Kuşak Afife” ödülü aldı.

Celal Kadri Kınoğlu evli ve bir kız babasıdır.

Celal Kadri Kınoğlu biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın