Ali Karacan Kimdir?

Ali Karacan kimdir? Ali Karacan nerelidir, Ali Karacan kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Ali Karacan evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Ali Karacan hayatı, Ali Karacan nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Ali Karacan biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Ali Karacan


Ali Karacan burcu nedir:

Ali Karacan yaşı kaç: ??.??.1957

Ali Karacan ö. tarihi:

Ali Karacan mesleği: Gazeteci, Sporcu

Ali Karacan, 1957 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gazeteci Ercüment Karacan’ın oğlu, aynı zamanda Milliyet gazetesi kurucusu Ali Naci Karacan’ın torunudur. Ömer Karacan adında bir kardeşi vardır. Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde yaptı. İsviçre, ABD ve Londra’da yüksek tahsil yaptı. Ali Karacan ile Ömer Karacan’ın çocukluğu ve ilk gençlik yılları Milliyet Gazetesi’nde geçmiştir. Washington Post gazetesinde çalıştı.

Spor faaliyetlerini binicilik ve otomobil dallarında yoğunlaştırdı. Bu spor dallarında çeşitli dereceler elde etti. . Otomobil sporunun tanınması için çeşitli müsabakalar düzenlenmesine öncülük etti. Geleneksel Bravo Rallisi’nin temelini attı. 1986 ve 1991 türkiye ralli şampiyonudur. İki kardeş Londra’da ilk radyoları Number One’ı, sonra Radyo Klas’ı açtı. Ardından Number One TV, Discovery Channel, Nbiyografi_info(‘vpxrybqrba, ZGI ir Snfuvb’);n TV kurdu.

Karacan yayınları’nın ve Türkiye’nin en önemli dergi gruplarından Playboy, Bravo, kadın, Sanat Olayı, Bilinmeyen, Hafta gibi dergilerin sahibidir.

Ali Karacan ve Ömer Karacan kardeşler ile Demirören Grubu’nun sahibi Erdoğan Demirören ile ortak olarak Milliyet Gazetesi’ni ve Vatan Gazetesi’ni Doğan Grubundan 19 Nisan 2011 tarihinde satın alarak yeni patronu olmuştur. Aydın Doğan 1979 yılında Ali Karacan’ın babası Ercüment Karacan’dan aldığı Milliyet’i, şimdi oğulları Ali-Ömer Karacan-Demirören ortaklığına sattı.

Yaşanan hukuki bir anlaşmazlık sonucu 3 şubat 2012 günü Ali Karacan, Milliyet ve Vatan gazetelerinin hisselerini Demirören’e satarak, bu krize son verme kararı aldı.

Ali Karacan ve Ömer Karacan kardeşlerin babası Ercüment Karacan Semiramis Pekkan’la 17 yıl evli kaldı.

Ali Karacan biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın