Ali Ersan Duru Kimdir?

Ali Ersan Duru kimdir? Ali Ersan Duru nerelidir, Ali Ersan Duru kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Ali Ersan Duru evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Ali Ersan Duru hayatı, Ali Ersan Duru nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Ali Ersan Duru biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Ali Ersan Duru


Ali Ersan Duru burcu nedir: Başak

Ali Ersan Duru yaşı kaç: 19.Eylül.1984

Ali Ersan Duru ö. tarihi:

Ali Ersan Duru mesleği: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu

Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 4 abisi vardır. Babası Ankaralı, annesi Karadenizlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu.

Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Aynı dönem içinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Esogü Tiyatro Topluluğu) ile amatör tiyatro hayatına başladı. Öncelikle Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başladı. Lisans eğitimi bittikten sonra oyunculuğu profesyonel anlamda yapmaya karar verdi ve İstanbul’a gelerek oyunculubiyografi_info(‘x rğvgvzv nyznln onşynqı.’); Önce 2008 yılında DİALOG anlatım ve iletişimde temel oyunculuk teknikleri dersleri aldı.

Daha sonra da Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda iki yıllık bir tiyatro eğitimi aldı. Bununla paralel olarak aynı dönem içinde workshop’lara katılmaya, diksiyon ve şan dersleri almaya devam etti.

İlk olarak TRT 1 de ‘’Başrolde Aşk’’ isimli sit-com’la profesyonel oyunculuk hayatına başladı.

2012 yazında Turgut Özakman’ın Diriliş adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan ‘’Çanakkale 1915’’ adlı sinema filminde roman kahramanlarından Mehmed Ali’ye hayat verdi.

2013 yılında “Yağmurdan Kaçarken” adlı dizide Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Ali Ersan Duru, Furkan Andıç, Ebru Şancı, Serkan Şenalp, Doğukan Polat ile beraber rol aldı.

Ali Ersan Duru, 2013 yılında Refik Halit Karay’ın eserinden esinlenerek yazılan ve Yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı “Bugünün Saraylısı” adlı dizide Selçuk Yöntem, Nazan Kesal, Serhat Teoman, Cansu Tosun ile birlikte başrol oyuncusu oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (TV Dizisi)
2013 – Yağmurdan Kaçarken (Korkmaz) (TV Dizisi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Sinema Filmi)
2012 – Çanakkale 1915 (Mehmet Ali) (Sinema Filmi)
2011 – 2012 – Hayat Devam Ediyor (TV Dizisi)
2011 – Başrolde Aşk (Emre) (TV Dizisi)
2010 – Lale Devri (TV Dizisi) Konuk Oyuncu

Ali Ersan Duru biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın