Murat Sabuncu Kimdir?

Murat Sabuncu kimdir? Murat Sabuncu nerelidir, Murat Sabuncu kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Murat Sabuncu evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Murat Sabuncu hayatı, Murat Sabuncu nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Murat Sabuncu biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Murat Sabuncu


Murat Sabuncu burcu nedir:

Murat Sabuncu yaşı kaç: ??.??.1971

Murat Sabuncu ö. tarihi:

Murat Sabuncu mesleği: Gazeteci

Can Dündar’ın istifasından sonra Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Murat Sabuncu, 1971 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gazetecilik hayatına Milliyet gazetesinin Ekonomi Servisinde çalışarak başladı, bir süre sonra Milliyet gazetesinin Ekonomi Servisinin müdürü oldu. İleriki yıllarda Tempo Dergisi ve Fortune Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi.

Murat Sabuncu, SKY Türk 360 TMSF’ye devredilmeden önce önce haftalık ve günlük programlar yaptı.

Murat Sabuncu, gazeteci Eylem Türk (d.1974) ile evlidir. Muratcan Sabuncu adında bir oğlu vardır.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü yapmakta iken, Türkiye’de OHAL devam ettiği sürece Türkiye’ye dönmeme kararı alan Can Dündar’ın ayrılmasıyla boşalan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi.

Can Dündar’ın Temmuz 2016’da istifasından sonra Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni oldu.

31 Ekim 2016 sabahı Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyon doğrultusunda PKK ve FETÖ’ye üye olmadan örgüt adına suç işlemek iddiası ile gözaltına alındı. 5 Kasım 2016 tarihinde nöbetçi biyografi_info(‘fhyu prmn unxvzyvğvapr gh’);tuklandı.

Murat Sabuncu biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın