Celal Çapa Kimdir?

Celal Çapa kimdir? Celal Çapa nerelidir, Celal Çapa kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Celal Çapa evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Celal Çapa hayatı, Celal Çapa nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Celal Çapa biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Celal Çapa


Celal Çapa burcu nedir:

Celal Çapa yaşı kaç: ??.??.1954

Celal Çapa ö. tarihi:

Celal Çapa mesleği: İş adamı

Celal Çapa, 1954 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası Çapamarka’nın sahibi fabrikatör Bedii Çapa, annesi şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş’dir. Annesiyle babası ayrıldı. Ahmet Çapa (d.1945) (2011 yılında vefat etti.) abisi vardı. Babasının daha sonra modacı Gürnar Çapa Uğurlu ile yaptığı evlilikten İzzet Çapa adında kardeşi vardır.

İlkokuldan lise sona kadar Galatasaray Lisesinde okudu. Lise son sınıfta Tarhan Koleji’ne geçip mezun oldu. Liseyi bitirip yurtdışına Fransa’ya okumaya gitti. Siyasal bilgiler okumakta iken vazgeçip Paris’te bir gazetecilik okuluna yazılmaya karar verdi, ancak kazanamayıp İzmir’de bir üniversitenin gazetecilik kısmını kazanabildi. Daha sonra Boğaziçi üniversitesine transfer olarak mezun oldu.

Abisi Ahmet Çapa yurtdışında turizm okuyup geldikten sonra bir kulüp açtı. Celal Çapa da burada önce DJ olarak sonra abisinin yanında çalıştı. Daha sonra ayrılıp kendi işini kurdu. İstanbul’da eğlence sektöründe birçok işletme açıp kapatmıştır.

Celal Çapa, 1980 yılında Şebnem Çapa ile evlendi. Ceylan Çapa (d.1989) adında kızı, Emre Çapa (d.1984) adında oğlu vardır.

Celal Çapa biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın