Dilek Serbest Kimdir?

Dilek Serbest kimdir? Dilek Serbest nerelidir, Dilek Serbest kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Dilek Serbest evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Dilek Serbest hayatı, Dilek Serbest nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Dilek Serbest biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Dilek Serbest


Dilek Serbest burcu nedir: Balık

Dilek Serbest yaşı kaç: 17.Mart.1981

Dilek Serbest ö. tarihi:

Dilek Serbest mesleği: Model, Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu

Dilek Serbest, 17 Mart 1981 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Anne ve Babası Makedonya göçmenidir. Bir ablası vardır. Liseden mezun olur olmaz modellik için İstanbul’a gitti. Neşe Erberk ile tanıştı. Medyada “dazlak manken” olarak tanındı.

Semih Sergen’den diksiyon dersi aldı. İlk kamera deneyimi Murad Küçük yönetimindeki Levent Yüksel’in “Mutsuzsun” klibi oldu.

Modeller arasında tanınmak için saçlarını kazıttı. Saçlarını kazıttıktan sonra ilk olarak 2001 yılında Teoman’ın “Gönülçelen” klibinde oynadı. 2004 yılına kadar modellik yaptı. Yargıcı, Roman, Derishow, Arzu Kaprol, Loft gibi markaların katalog çekimlerinin yüzü oldu. Ege (şarkıcı)’nin “Unutma” klibinde rol aldı. Toprak Sergen’in ilk albümü için çekilen klipte rol aldı. Toprak Sergen’le birlikte oldu.

2001 yılında modellik yapıyor iken Ümit Ünal’ın defilesinde, Özdemir Asaf’ın oğlu Olgun Arun ve eşi Nazlı onu görüp 2006 yılında vizyona giren “Tramvay” filminde oynamaya ikna etmişler. Yönetmenliğini Olgun Arun’un yaptığı “Tramvay” filminde Fırat Tanış, Emel Çölgeçen, Itri Koşar, Halit Ergenç, Gökhan Özoğuz ile beraber oynadı.

Ondan önce 2002 yılında “Yarım Elma” adlı komedi dizisinde Janset, Günay Karacaoğlu, Erdal Tosun, Sevgi Berna Biber, Selma Ergeç ile beraber oynayarak dizi oyunculuğuna başladı.

Dilek Serbest, 2012 yılında yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptığı, İstanbul’un Fethi’ni konu alan ve Ulubatlı Hasan’ın hayat hikâyesi çevresinde kurgulanan “Fetih 1453” filminde Ulubatlı Hasan’ın sevgilisi rolünde Era karakterini canlandırdı. Filmin başrollerindeyse Devrim Evin, İbrahim Çelikkol ve Dilek Serbest yer almıştır.

Dilek Serbest, 2010 yılında fotoğrafçı Güneş Kazdal ile evlendi.

2014 yılında başrollerini Şebnem Bozoklu, Uğur Polat, Salih Bademci, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil ve Zihni Göktay’ın paylaştığı “Ulan İstanbul” dizisine sonradan; Uğur Polat’ın canlandırdığı Kandemir karakterinin eski sevgilisi olarak dahil oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Mor Ufuklar (Hülya) (Sinema Filmi)
2014 – Ulan İstanbul (Kandemir’in eski sevgilisi)(TV Dizisi)
2014 – Meleklerin Mucizesi (Alev) (Sinema Filmi)
2014 – Kara Para Aşk 2. Sezon (Svetlana/Sevim) (TV Dizisi)
2014 – Diriliş: Ertuğrul (İZADORA) (TV Dizisi)
2012 – Fetih 1453 (Era) (Sinema Filmi)
2011 – Şüphe (Olcay) (TV Dizisi)
2010 – Kanıt (Sude) (TV Dizisi)
2008 – Dedektif Biraderler (Hayal Esen) (TV Dizisi)
2007 – Gurbet Yolcuları (Perihan) (TV Dizisi)
2006 – Tramvay (Julie) (Sinema Filmi)
2006 – Kaybolan Yıllar (Nazlı) (TV Dizisi)
2005 – Gümüş (Derin) (TV Dizisi)
2004 – Büyü (Ceren) (Sinema Filmi)
2003 – G.O.R.A (Teğmen Chepa) (Sinema Filmi)
2002 – Yarım Elma (Seda) (TV Dizisi)

Dilek Serbest biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın