Can Yaman Kimdir?

Can Yaman kimdir? Can Yaman nerelidir, Can Yaman kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Can Yaman evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Can Yaman hayatı, Can Yaman nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Can Yaman biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Can Yaman


Can Yaman burcu nedir: Oğlak

Can Yaman yaşı kaç: 06.Ocak.1989

Can Yaman ö. tarihi:

Can Yaman mesleği: Avukat, Dizi Oyuncusu

İnadına Aşk adlı dizide Yalın Aras adlı karakteri canlandırdı.

Can Yaman, 6 Ocak 1989 tarihinde İstanbul Suadiye’de ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Babasının adı Güven Yaman’dır. Beş yaşındayken annesiyle babası ayrıldı. Büyükannesi Makedon, Büyükbabası Üsküp Priştinali ve Yugoslav kökenlidir. İlkokul ve ortaokulu Bilfen Kolejinde okuduktan sonra Lise eğitimini ise İtalyan lisesinde tamamladı. Lise son sınıfta öğrenci değişimi programı ile Amerika’da Ohio’ya okumuştur. Liseden sonra Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak okuyarak 2012 yılında mezun oldu. Yine üniversitedeyken değişim programıyla Washington’a gidip hukuk dersleri aldı.

Can Yaman, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1 yıllık mecburu staj aldı. Staj bitiminde Pricewaterhouse Coopers adındaki dünyaca ünlü bir kurumsal firmada 2014’ün başında altı ay avukatlık yapmıştır.

183 cm boyunda, 70 kilo, siyah saçlı ve kahverengi gözlere sahip olan Can Yaman’a çevresinin oyuncu ol, artis ol demelerinin sonucunda bu işe girmiştir. Can Yaman, Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Lisanlı basketbolcu ve ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgilenen Can Yaman; Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Oyunculuğuna katkıda bulunacağına inandığı için dans eğitimi de almaya başlamıştır.

2014 yılında yönetmenliğini Türkan Derya’nın yaptığı “Gönül İşleri” adlı dizide Bedir karakterini canlandırırken başrollerini Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Sinem Kobal, Fırat Çelik, Sezai Aydın ve Can Yaman birlikte oynadılar.

2015 yılında yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı “İnadına Aşk” dizisinde Açelya Topaloğlu ile başrolde oynadı.

2016 yılında başrollerinde Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker’in yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adlı dizide Tarık karakterini canlandırdı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
Rauf Altıntak’ ın yönetmenliğini yaptığı Sahte Gelin adlı Tarihi Türk Tiyatrosu Orta Oyunu
Varlam biyografi_info(‘Avxbynqmr’ va löargzrayvğvav lncgığı Nl Vşıaqn Şnz’);ata adlı oyun
Aykut Göker’ in yönetmenliğini yaptığı Mavi oyunu
Haybeden Gerçek Üstü Konuşmalar
Göcekler Göğerince

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Hangimiz Sevmedik (Tarık) (TV Dizisi)
2015 – İnadına Aşk (Yalın Aras) (TV Dizisi)
2014 – Gönül İşleri (Bedir) (TV Dizisi)

Can Yaman biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • can yaman
  • can yaman kimdir
  • can yaman kaç yaşında

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın