Açelya Devrim Yılhan Kimdir?

Açelya Devrim Yılhan kimdir? Açelya Devrim Yılhan nerelidir, Açelya Devrim Yılhan kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Açelya Devrim Yılhan evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Açelya Devrim Yılhan hayatı, Açelya Devrim Yılhan nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Açelya Devrim Yılhan biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Açelya Devrim Yılhan


Açelya Devrim Yılhan burcu nedir: Başak

Açelya Devrim Yılhan yaşı kaç: 02.Eylül.1985

Açelya Devrim Yılhan ö. tarihi:

Açelya Devrim Yılhan mesleği: Dizi Oyuncusu

2012 yılında “Leyla ile Mecnun” dizisindeki Eylül karakterini canlandırırken tanındı.

Açelya Devrim Yılhan, 2 Eylül 1985 tarihinde Ankara’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Babası emekli albaydır. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anabilim Dalı’ndan mezun oldu

2011 yılında başrolerinde Didem Özkavukçu ve Osman Karakoç’un oynadığı “Unutma Beni” dizisinde yan rolde oynayarak oyunculuk hayatına başladı.

2011 yılında yönetmenliğini Özer Kızıltan’ın yaptığı “Beni Unutma” filminde Mert Fırat, Açelya Devrim Yılhan, Tuba Ünsal, Kenan Ece, Melis Babadağ, Aliye Uzunatağan, Ünal Silver, Hakan Yufkacıgil ile beraber rol aldı.

2012 yılında “Leyla ile Mecnun” dizisine 46. Bölümden itibaren girerek Eylül karakterini canlandırdı. Dizide, Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan, Cengiz Bozkurt, Ahmet Mümtaz Taylan, Osman Sonant, Zeynep Çamcı, Serkan Keskin, Müge Boz, ile birlikte oynadı.

2015 yılında yönetmenliğini Mete Sözer’in yaptığı “Ve Panayır Köyden Gider” adlı sinema filminde Engin Altan Düzyatan, İlyas Salman, Cem Davran, Meral Çetinkaya, Açelya Devrim Yılhan, Ercüment Balakoğlu oynadı.

Açelya Devrim Yılhan, 2016 yılında adı “Rengarenk” olan dizide Sedef karakterini canlandırdı. Bu dizide Selin Şekerci, Kaan Taşaner, Ümit Kantarcılar, Sertan Erkaçan, İbrahim Kendirci, Ferdi Sancar, Cem Belevi, Funda Güray, İnci Türkay, Şebnem Doğruer, Merve Oflaz ile birlikte rol aldı. Ancak dizi 7.Bölümünde final yaptıktan sonra devamı niteliğinde “Kaçın Kurası” adı ile kadronun bir kısmı değişerek devam etmiştir. Yeni dizide Serhat Teoman, Köksal Engür, Eylem Tanrıver, Abidin Yerebakan, Atilla Türkyılmaz, Burcu Altın Akdoğan ve Burak Tamdoğan katılmıştır. Kaan Taşaner, Ümit Kantarcılar, Sertan Erkaçan, Merve Oflaz diziden ayrılmışlardır.

Tiyatro Oyunları :
2010 – Zaman Fırfırlarıyla Yolculuk – Ekin Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Kaçın Kurası (Sedef) (TV Dizisi)
2016 – Rengarenk (Sedef) (TV Dizisi)
2015 – Ve Panayır Köyden Gider (Filiz) (Sinema Filmi)
2013 – 2015 – Deniz Yıldızı (TV Dizisi)
2013 – İnadına Yaşamak (Asiye) (TV Dizisi)
2012 – Leyla ile Mecnun (Eylül) (TV Dizisi)
2011 – Beni Unutma (Olcay) (Sinema Filmi)
2011 – Unutma Beni (TV Dizisi)

Açelya Devrim Yılhan biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın