Veysi Kaynak Kimdir?

Veysi Kaynak kimdir? Veysi Kaynak nerelidir, Veysi Kaynak kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Veysi Kaynak evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Veysi Kaynak hayatı, Veysi Kaynak nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Veysi Kaynak biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Veysi Kaynak


Veysi Kaynak burcu nedir:

Veysi Kaynak yaşı kaç: ??.??.1962

Veysi Kaynak ö. tarihi:

Veysi Kaynak mesleği: Bakan

24 Mayıs 2016 tarihinde 65. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Veysi Kaynak, 1962 yılında Kahramanmaraş’da doğmuştur. 1981 yılında İmam Hatip lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun 1985 yılında oldu. Mezun olduktan sonra memleketi Kahramanmaraş’da serbest avukatlık yapmaya başladı.

Siyasete 1987 yılında Refah Partisi’nin Maraş İl Sekreterliğini yapamaya başladığında girmiş oldu.

1989-1999 yılları arasında Kahramanmaraş Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı, Bütçe Komisyon Başkanlığı ve Belediye Başkanvekilliği yaptı. Ardından 1999 yılı Ocak – Nisan ayları arasında Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı görevini yaptı.

2001 yılında AKP Maraş Kurucu İl Başkan Yardımcılığı ve Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı, 2002-2007 yılları arasında da Maraş İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Veysi Kaynak, 23 Temmuz 2007 – 28 Haziran 2011 tarihleri arasında 23.dönem AKP Maraş milletvekili olarak seçildi. AKP Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği görevlerini yürüttü.

7 Kasım 2011 tarihinde Adalet Bakanı yardımcısı görevine atandı. 2011 – 2015 yılları arasında Adalet Bakanlığı Yardımcılığı görevini yaptı.

Veysi Kaynak, 2010 yılında rüşvet alan görevlilerin hapse girmesini önleyecek ‘görevi kötüye kullanma’ suçunda cezaların indirilmesi için yasa teklifi vermiştir.

23 Haziran 2015–17 Kasım 2015 tarihleri arasında 25. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili oldu. Milletvekilliği döneminde Türkiye – Bahreyn Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı.

Veysi Kaynak, evlidir ve 5 çocuğu vardır.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde 26. dönem milletvekili olarak AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili seçildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından 24 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakan Binali Yıldırım tarafından sunulan yeni bakanlar listesinde 65. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Veysi Kaynak biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın