Soner Demirtaş Kimdir?

Soner Demirtaş kimdir? Soner Demirtaş nerelidir, Soner Demirtaş kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Soner Demirtaş evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Soner Demirtaş hayatı, Soner Demirtaş nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Soner Demirtaş biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Soner Demirtaş


Soner Demirtaş burcu nedir: Yengeç

Soner Demirtaş yaşı kaç: 25.Haziran.1991

Soner Demirtaş ö. tarihi:

Soner Demirtaş mesleği: Sporcu

2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında 74 kiloda güreşecek.

Soner Demirtaş, 25 Haziran 1991 tarihinde Tokat’ın Çat kasabasında doğmuştur. Orada büyümüştür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi SK sporcusudur. Karaman ilindeki Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu beden eğitimi öğretmenliği öğrencisidir. Babası kasaplık yapmakta ve 5 kardeşlerden Bekir Demirtaş ve Abbas Demirtaş adlı 2 ağabeyi ve bir kardeşi de kendisi gibi güreşçidir.

Soner Demirtaş, Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de Haziran 2015’de düzenlenen ilk Avrupa Oyunları’nda, 74 kg’da gümüş madalya kazandı.

Soner Demirtaş, 14 Mart 2016 tarihinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında erkekler serbest stil 74 kiloda altın madalya kazandı. Avrupa Şampiyonu Oldu.

Soner Demirtaş, 2016 Rio Olimpiyatları’na da katılacak. 24 Nisan 2016 tarihinde Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’da düzenlenen 2016 Rio Olimpiyat Oyunları eleme müsabakalarının son gününde yapılan erkekler serbest stil müsabakalarında mindere çıkan 74 kiloda Soner Demirtaş ve 65 kiloda Yakup Gör, olimpiyat vizesi aldı.

Türkiye adına olimpiyat kotası alan güreşçiler :
Grekoromen
130 kiloda Rıza Kayaalp
75 kiloda Selçuk Çebi
98 kiloda Cenk İldem

Erkekler serbest stil:
125 kiloda Taha Akgül
97 kiloda İbrahim Bölükbaşı
86 kiloda Selim Yaşar
57 kiloda Süleyman Atlı

Serbest Stil Kadın (FW)
58 kiloda Elif Jale Yeşilırmak
69 kiloda Buse Tosun
75 kiloda Yasemin Adar
74 kiloda Soner Demirtaş
65 kiloda Yakup Gör
63 kiloda Hafize Şahin
53 kiloda Bediha Gün

Soner Demirtaş biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın