Selin Karacehennem Kimdir?

Selin Karacehennem kimdir? Selin Karacehennem nerelidir, Selin Karacehennem kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Selin Karacehennem evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Selin Karacehennem hayatı, Selin Karacehennem nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Selin Karacehennem biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Selin Karacehennem


Selin Karacehennem burcu nedir:

Selin Karacehennem yaşı kaç: ??.??.1948

Selin Karacehennem ö. tarihi:

Selin Karacehennem mesleği: Psikolog

Psikolojik Danışman, Evlilik ve İlişki Terapisti, Yaşam Koçu

Selin Karacehennem, 1948 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Selin Özkök Karacehennem’dir. Babası askeri doktor ve annesi öğretmendir. Bir kardeşi vardır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çocuk Psikolojisi Bölümü’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde asistan olarak ‘Eğitimi Zor Çocuklar’ üzerine master yaptı. Daha sonra gittiği Amerika’da ise, ”Evlilik İlişkisi ve Yaşam Koçluğu” üzerine eğitim gördü.

Selin Karacehennem, 25 seneye yakın Amerika ve İsviçre’de yaşadı. İnsan İlişkileri, normal çocuklarda davranış bozuklukları, çocuklarda ve gençlerde uyum problemleri, gençlik sorunları, anaokullarında çocukların sağlıklı gelişiminde anne ve babaları yönlendirme, evlilik sorunları danışmanlığı gibi konularda yoğunlaştı.

Araştırmalar, çalışmalar, danışmanlıklar yaparak eğitimini daha ileri götürdü. 1997 yılında tüm Amerikanın en başarılı 200 kadını arasına seçildi. 2000 yılından sonra Türkiye’ye geldi. Türkiye’ye geldikten sonra 8 ay Sabah gazetesinde, 1 sene de Cem Ceminay’ın programında görev aldı.

Flash TV ve Kanal t’de hafta içi hergün kendi programımı yapan Selin Karacehennem, Ayrıca TV 8, Cine 5, Kanal D, Fox TV kanallarında daimi misafir olarak da programlar yapmaktadır.

4 sene Digitürk Türkmax da hergün canlı yayın ”Evlilik Sanatı” ismi altında telefon üzerinden terapi yaptı.

Yılların birikimi olan bilgisi, gözlemi, analizi ve tecrübelerimi paylaşarak geniş kitlelerin anlayabileceği bir kolaylıkla öğretebilmeyi ve çözümler üreterek faydalı olmayı amaçlıyor. Selin Özkök Karacehennem, radyo, TV ve medya aracılığı ile röportajlar yapıyor. Sabah gazetesinin Günaydın ekinde ve Posta Gazetesi’nde yazıları yayımlanan yazar, mesleki geliştirme eğitim seminerleri vererek, panellere katılarak ve kulüplerde, sivil toplum kuruluşlarında konuşmalar yaparak insanlara faydalı olmaya çalışıyor. Şuan Flaş TV’de evlilik ve ilişki danışmanı olarak program yapıyor.

Selin Karacehennem, 1968 yılında Tunç Karacehennem ile evlendi. Kaya Karacehennem ve Ayşe Karacehennem adlarında iki çocuğu vardır.

Kitapları :
2009 – Evlilik Sanatı 1
2009 – Evlilik Sanatı 2
2011 – Adab-ı Aşk

Selin Karacehennem biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • selin karacehennem kaç yaşında

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın