Rümeysa Tekkelioğlu Kimdir?

Rümeysa Tekkelioğlu kimdir? Rümeysa Tekkelioğlu nerelidir, Rümeysa Tekkelioğlu kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Rümeysa Tekkelioğlu evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Rümeysa Tekkelioğlu hayatı, Rümeysa Tekkelioğlu nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Rümeysa Tekkelioğlu biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Rümeysa Tekkelioğlu


Rümeysa Tekkelioğlu burcu nedir:

Rümeysa Tekkelioğlu yaşı kaç: ??.??.1986

Rümeysa Tekkelioğlu ö. tarihi:

Rümeysa Tekkelioğlu mesleği: Öğretmen, Şarkıcı

2012 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldı

Rümeysa Tekkelioğlu, 1986 yılında Tire, İzmir’de doğmuştur.

Rümeysa Tekkelioğlu, 4 yıl boyunca Kültür Bakanlığının korolarında klasik Türk müziği eğitimi aldı.

2012 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldı, o dönem jüri üyeleri olan Hülya Avşar, Mustafa Sandal, Hadise Açıkgöz ve Murat Boz, takımları dolduğu için Rümeysa’ya dönmedi. Yarışmayı evinde izleyen Sezen Aksu’nun daveti ile hayatı değişti.O günden beridir de Sezen Aksu’nun yanındadır.

Rümeysa’nın, 2016 yılının Şubat ayında Universal Müzik Türkiye etiketiyle çıkan ilk single albümünün adı “Yansın İstanbul”

‘Yansın İstanbul’un stüdyo sürecinde Rümeysa’ya vokal koçluğu yapan Sezen Aksu, bu muhteşem şarkının söz ve bestesinin de sahibi.

Daha önce Tire’de öğretmenlik yaparken pilot komiser Murat Güçlü’yle nişanlanan Rümeysa, düğüne bir hafta kala nişanlısını kaybetti. Evlenmelerine bir hafta varken Güçlü, Beykoz’da 20 Mayıs 2011 tarihinde düşen bir helikopterin, içinde 3 arkadaşıyla birlikte hayatını kaybetti. Gelinliği bile hazır olan Rümeysa nişanlısını kaybettikten sonra zor da olsa hayatına kaldığı yerden devam etti.

Albümleri :
2016 – Yansın İstanbul

Rümeysa Tekkelioğlu biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın