Nurşen Mazıcı Kimdir?

Nurşen Mazıcı kimdir? Nurşen Mazıcı nerelidir, Nurşen Mazıcı kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Nurşen Mazıcı evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Nurşen Mazıcı hayatı, Nurşen Mazıcı nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Nurşen Mazıcı biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Nurşen Mazıcı


Nurşen Mazıcı burcu nedir: Koç

Nurşen Mazıcı yaşı kaç: 16.Nisan.1958

Nurşen Mazıcı ö. tarihi:

Nurşen Mazıcı mesleği: Tarihçi, Akademisyen

Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Nurşen Mazıcı, 16 Nisan 1958 tarihinde Malatya’da doğmuştur. Derme İlkokulu’nu, Hasan Varol Ortaokulu ve Turan Emeksiz Lisesi’ni bitirdi. 1982 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. 1982 yılında Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi üzerine başladı 1984 yılında bitirdi ve doktora çalışmalarını 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi Bölümünde tamamladı.

Londra’da doktora tez çalışmasının ardından kazandığı bir bursla Almanya’da Christian Albert Üniversitesi’nde Ulusal Güvenlik konusunda katıldığı kurstan başarı sertifikası aldı. Michigan Üniversitesi’nde Near East and North African Studies’de Siyaset Bilimi post doktorası sırasında üç yıl, Ortadoğu Ülkelerinde Demokratikleşme Süreci üzerinde çalıştı ve doçent oldu.

Nurşen Mazıcı, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulunda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

1990-93 yılları arasında Wisconsin ve Michigan üniversitelerinde konuk bilim adamı olarak bulundu.

1994 yılında Ankara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü T.C. Tarihi Anabilim Dalında yardımcı doçent, 1997’de doçent oldu. Profesör unvanıyla Akdeniz Üniversitesi Tarih Bölümünde öğretim üyeliği yaptı.

2000 yılında Washington DC’deki National Archives’daki belgesel araştırmaları sonucu Profesörlüğe yükseltildi. Halen, 2005-2006 akademik yılında Washington’daki Georgetown Üniversitesi’nde konuk öğretim üyesi olarak bulunduğu sırada başlattığı İki Dünya Savaşı Arasında Türk- Amerikan İlişkileri konulu belgesel çalışmasını sürdürmektedir.

Makalelerini 1990 yılından itibaren Toplum ve Bilim, Birikim, Ankara Üniversitesi İnkılap Tarihi Enstitüsü Dergisi’nde yayımladı. Alanıyla ilgili sempozyumlara katılarak tebliğler sundu. Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Kitapları :
1984 – Atatürk Döneminde Muhalefet 1919-1926
2005 – Uluslararası Rekabette Ermeni Sorunu’nun Kökeni 1878-1918
1989 – Türkiye’de Askeri Darbeler ve Sivil Rejime Etkileri
1996 – Celal Bayar’ın Başbakanlık Dönemi 1936-1939
2005 – ABD’nin Güney Kafkasya Politikası Olarak Ermenistan Sorunu 1919-1921

Nurşen Mazıcı biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın