Mert Alaş Kimdir?

Mert Alaş kimdir? Mert Alaş nerelidir, Mert Alaş kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Mert Alaş evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Mert Alaş hayatı, Mert Alaş nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Mert Alaş biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Mert Alaş


Mert Alaş burcu nedir: Balık

Mert Alaş yaşı kaç: 21.Şubat.1971

Mert Alaş ö. tarihi:

Mert Alaş mesleği: Fotoğrafçı

Londra’da yaşayan Mert Alaş, ortağı Marcus Pigott’la birlikte dünyanın en iyi moda fotoğrafçıları arasındalar.

Mert Alaş, 21 Şubat 1971 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası Hava Kuvvetlerinde pilot, annesi ise mankendir. 1993 yılında dil eğitimi için gittiği İngiltere, Londra’ya gitti. Bu sırada 1994 yılında İngiltere’de moda tasarımcısı Alexander McQueen ve ortağı Marcus Piggott ile tanıştı.

Mert Alaş, Marcus Piggott ile tanıştıktan sonra birlikte çalışmaya başladılar. İlk çekimlerini Dazed&Confused’a yapan ikili bugün dünyanın en önemli fotoğraf ajanslarından Art Partner tarafından temsil ediliyor. Madonna’dan Lady Gaga’ya, Kate Moss’tan Daria Werbowy’a çalışmadıkları ünlü, imza atmadıkları prestijli dergi ve kampanya yok. Vogue Türkiye’nin de birinci yıldönümünde Gisele Bündchen, ikinci yıldönümünde ise Angelina Jolie ile kapak çekimi gerçekleştirdiler.

Dünyaca ünlü sanatçılarla çalışmışlardır. Bu sanatçıların arasında Justin Bieber, Lady Gaga, Shakira, Jennifer Lopez, Barbara Palvin, Madonna, Kylie Minogue, Kate Moss, Adele Laurie Blue Adkins, Miley Cyrus, Gisele Bündchen ve Victoria Beckham da vardır. Ek olarak Vogue, Calvin Klein, Gucci, Interview, W gibi markalarla da çalışmıştır.

Mert Alaş, Madonna, Miley Cyrus, Kim Kardashian ve Kate Moss gibi isimlerle yakın arkadaş.

Mert Alaş biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • mert alas kimdir
  • mert alas kim

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın