Kendall Jenner Kimdir?

Kendall Jenner kimdir? Kendall Jenner nerelidir, Kendall Jenner kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Kendall Jenner evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Kendall Jenner hayatı, Kendall Jenner nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Kendall Jenner biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Kendall Jenner


Kendall Jenner burcu nedir: Akrep

Kendall Jenner yaşı kaç: 03.Kasım.1995

Kendall Jenner ö. tarihi:

Kendall Jenner mesleği: , Model

Annesi tarafından model Kim Kardashian’ın üvey kardeşidir.

Kendall Jenner, 3 Kasım 1995 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD.’de Kris Jenner, Caitlyn Jenner çiftinin kızı olarak doğmuştur. Tam adı Kendall Nicole Jenner’dır. Annesi tarafından model Kim Kardashian’ın üvey kardeşidir. Babası Bruce Jenner sonradan cinsiyet değiştirerek Caitlyn Jenner adını aldı. Kylie Jenner adında bir kız kardeşi vardır. Anne tarafından 4, baba tarafından 4 üvey kardeşi vardır. Sierra Canyon Okulunda eğitim aldıktan sonra 2014 yılında mezun oldu.

13 yaşından itibaren modellik yapmaya başladı. 14 yaşında «Wilhelmina Models» modellik ajansı ile anlaştı. OK!, Teen Vogue,Seventeen dergileri için fotoğraf çekimleri yaptı. 2011 yılında kızkardeşi Kylie ile birlikte Seventeen dergisi tarafından ‘Stil Elçileri’ olarak seçildi. 2011 yılında, «Bayan Vogue» kapağında oldu. 2012 yılında ise Teen Vogue dergisine kapak oldu.

Kendall Jenner, üvey ablası ile birlikte “Keeping Up with the Kardashians” adındaki televizyon programı ile yaptığı modellik ve girişimcilik çalışmalarıyla ismini duyurmuştur.

Kendall Jenner ve kız kardeşi Kylie Jenner moda tasarımına başlayarak, tüm Amerika Birleşik Devletlerinde satılan bir «Kendall & Kylie» giyim markası zincirine sahip oldular. Kardeşi Kylie Jenner ile beraber “Pacsun” adı altında bir giyim firması kurdular. 2015 yılında Harper’s Bazaar,GQ ve Marie Claire dergilerinin kapağında yer alan Kendall Calvin Klein markasının yeni yüzü oldu.

2015 yılının Haziran ayında Antalya’da düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show için Türkiye’ye geldi.

Kardeşi Kylie ile birlikte bir de kitap yazdılar.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – I Am Cait (TV dizisi)
2014 – Ridiculousness (TV dizisi)
2013 – The High Fructose Adventures of Annoying Orange (Çilek)(TV dizisi)
2013 – Shakesparagus Speare (seslendirme)(TV dizisi)
2012 – Hawaii Five-0 (TV dizisi)
2011 – Khloé & Lamar (TV dizisi)
2011 – Kourtney and Kim Take New York (TV dizisi)
2009 – Kourtney and Khloé Take Miami (TV dizisi)
2008 – E! True Hollywood Story (TV dizisi)
2007 – Keeping Up with the Kardashians (TV dizisi)

Kendall Jenner biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • kendall jenner kimdir

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın