Joss Stone Kimdir?

Joss Stone kimdir? Joss Stone nerelidir, Joss Stone kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Joss Stone evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Joss Stone hayatı, Joss Stone nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Joss Stone biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Joss Stone


Joss Stone burcu nedir: Koç

Joss Stone yaşı kaç: 11.Nisan.1987

Joss Stone ö. tarihi:

Joss Stone mesleği: Şarkıcı

Joss Stone, 11 Nisan 1987 tarihinde Dover, İngiltere’de Wendy ve Richard Stoker çiftinin 4 çocuğundan 3. olarak doğmuştur. Tam adı Jocelyn Eve Stoker’dır. Çocukluğun Devon’da Uffculme adında küçük bir köyde geçti. 16 yaşında Disleksi hastası olduğundan okulu bıraktı. Hiç müzik eğitimi almadı, herhangi bir müzik aleti çalmasını bilmemektedir.

2001 yılında Londra’da “Bir Gecelik Yıldız” adlı yetenek yarışmasına katılarak Whitney Houston’un “It’s Not Right But It’s OK” ve Aretha Franklin’in “Natural Woman” adlı parçlarını seslendirerek birinciliği kazandı. İngiltere’de soul ve R&B şarkıcısı olarak ün yaptı.

2002 yılında Mercury plak şirketinin sahibi Steve Greenberg ile anlaşarak, çalışmalarına devam etti. O günden sonra James Brown, Smokey Robinson, Donna Summer, Gladys Knight, Tom Jones, Robbie Williams, Melissa Etheridge, Rob Thomas, Rod Stewart, ve Blondie gibi isimlerle sahne aldı.

İlk albümü “The Soul Sessions” 2003’ün sonlarına doğru piyasaya çıktı ve şöhreti yakaladı.

Joss Stone, 2009 yılında “The Tudors” dizisinde Jonathan Rhys Meyers’in canlandırdığı Kral Henry’nin eşi Kraliçe Clevesli Anne olarak rol aldı.

Daha önce 2011 yılında İstanbul’a gelip sahneye çıkan Joss Stone, 23. İstanbul Caz Festivali kapsamında 23 Temmuz 2016 günü akşamı İstanbul’da KüçükÇiftlik Park’da sahneye çıktı.

Albümleri :
2003 – The Soul Sessions
2004 – Mind Body & Soul
2007 – Introducing Joss Stone
2009 – Colour Me Free!
2011 – LP1
2012 – The Soul Sessions Vol. 2
2015 – Water for Your Soul

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Tomorrow (Mandy) (Sinema Filmi)
2009 – 2010 – The Tudors (Kraliçe Clevesli Anne) (TV Dizisi)
2006 – Eragon (Angela) (Sinema Filmi)
2005 – Dancing with the Stars (TV Dizisi)

Joss Stone biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın

Mobil Sürüme Geç