Jan Böhmermann Kimdir?

Jan Böhmermann kimdir? Jan Böhmermann nerelidir, Jan Böhmermann kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Jan Böhmermann evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Jan Böhmermann hayatı, Jan Böhmermann nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Jan Böhmermann biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Jan Böhmermann


Jan Böhmermann burcu nedir: Balık

Jan Böhmermann yaşı kaç: 23.Şubat.1981

Jan Böhmermann ö. tarihi:

Jan Böhmermann mesleği: Komedyen, TV sunucusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili şiiri nedeniyle Türk Hükümetinin Almanya’dan yargılanmasını talep ettiği Alman komedyendir.

Jan Böhmermann, 23 Şubat 1981 tarihinde Almanya’nın Bremen şehrinde doğmuştur. 1997 senesinde Bremen’de yayın yapan Die Norddeutschegazetesinde köşe yazarlığına başladı.

Jan Böhmermann, 1999 yılında Radio Bremen’de yazarlık ve sunuculuk yapmaya başladı. Çeşitli radyo istasyonlarında ve RTL, WDR ve ZDF gibi televizyon kanallarında programlar hazırladı.

Jan Böhmermann 31 Mart 2016 tarihinde Almanya devlet televizyon kanalı ZDF’de yayımlanan programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretler içeren bir şiire yer vermiştir. Schmähkritik (Küfürlü eleştiri) olarak değerlendirilen bu metin ve görüntü hakkında, 20 şikâyet sonrası “Yabancı bir devlet adamını aşağılamak” ve “Yabancı bir devletin sembollerini aşağılamak” suçlamalarıyla Alman Ceza Kanunu’nun 103. ve 104. maddeleri kapsamında soruşturma açıldı. ZDF kanalı, programı yayın ilkelerine aykırı olduğu gerekçesiyle yayından kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili şiiri nedeniyle Türk Hükümetinin Almanya’dan yargılanmasını talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Böhmermann hakkında Alman Ceza Kanunu’nun 185. maddesine göre hakaretten dolayı Mainz Savcılığında şikayetçi oldu.

2015 yılında da Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis hakkında yayınladığı video klip ile de olay olmuştu.

Jan Böhmermann biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın