Ferdi Eğilmez Kimdir?

Ferdi Eğilmez kimdir? Ferdi Eğilmez nerelidir, Ferdi Eğilmez kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Ferdi Eğilmez evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Ferdi Eğilmez hayatı, Ferdi Eğilmez nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Ferdi Eğilmez biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Ferdi Eğilmez


Ferdi Eğilmez burcu nedir: Balık

Ferdi Eğilmez yaşı kaç: 12.Mart.1963

Ferdi Eğilmez ö. tarihi:

Ferdi Eğilmez mesleği: Yönetmen, Prodüktör

Ferdi Eğilmez, 12 Mart 1963 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası yönetmen Ertem Eğilmez’dir. Canan, Alev, Ferit adlarında kendinden büyük kardeşleri vardır. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okuduktan sonra 17 yaşında babası İtalya’ya ortağının yanında işçi olarak gönderdi. İki sene lisan okudu, ardından babasından habersiz İtalya’da sinema eğitimi gördü. Babası sinemacı olmasını istemediği oğlunun İtalya’da sinema eğitimi aldığını öğrendiğinden itibaren barışana kadar 7 sene küs durmuş, tam barıştıkları sırada da Ertem Eğilmez vefat etmiş.

Ferdi Eğilmez, İtalya’dan döndükten sonra Kartal Tibet, Türker İnanoğlu, Halit Refiğ, Osman Seden, Atıf Yılmaz gibi yönetmenlere asistanlık yaptı.

‘Işıklar Sönmesin’ ile yapımcılığa, ‘Hababam Sınıfı Askerde’ ile yönetmenliğe başladı.

Babası yönetmen Ertem Eğilmez vefat edince “Arzu Film” yapım şirketinin başına geçti.

1999 yılında Gani Müjde’nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği ve Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Cem Davran, Sümer Tilmaç, Ayşegül Aldinç, Nurseli İdiz, Hande Ataizi, Yılmaz Köksal, Suat Sungur, Belma Canciğer, Cem Karaca, Metin Şentürk, Cezmi Baskın, Kerem Kupacı, Kayhan Yıldızoğlu gibi oyuncuların oynadığı “Kahpe Bizans” filminin yapımcılığını yaptı.

2004 yılında Mehmet Ali Erbil, Halit Akçatepe, Hülya Avşar, Şafak Sezer, Mehmet Ali Alabora, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Ceyhun Yılmaz, Volkan Severcan, Kerem Alışık, Zihni Göktay, Nejat Birecik’in oynadığı “Hababam Sınıfı Askerde” filmini ve 2005 senesinde Hababam Sınıfı Üç Buçuk isimli filmleri yönetti.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2005 – Hababam Sınıfı 3,5 (Sinema Filmi)
2004 – Hababam Sınıfı Askerde (Sinema Filmi)
1993 – Barışta Savaşanlar (TV Dizisi)

Yapımcı :
2010 – Pak Panter (Sinema Filmi)
2008 – Maskeli Beşler: Kıbrıs (Sinema Filmi)
2006 – Maskeli Beşler: Irak (Sinema Filmi)
2005 – Maskeli Beşler: İntikam Peşinde (Sinema Filmi)
2005 – Hababam Sınıfı 3,5 (Sinema Filmi)
2004 – Hababam Sınıfı Askerde (Sinema Filmi)
2003 – Hababam Sınıfı: Merhaba (Sinema Filmi)
2000 – Hemşo (Sinema Filmi)
1999 – Kahpe Bizans (Sinema Filmi)
1999 – Asansör (Sinema Filmi)
1996 – Işıklar Sönmesin (Sinema Filmi)
1991 – Anneler Babalar ve Çocuklar (TV Dizisi)

Eser :
1996 – Işıklar Sönmesin (Sinema Filmi)

Yönetmen Ekibi :
1989 – Talih Kuşu (Yönetmen Yardımcısı) (Sinema Filmi)
1988 – Zengin Mutfağı (Yönetmen Yardımcısı) (Sinema Filmi)
1988 – Arabesk (Yönetmen Yardımcısı) (Sinema Filmi)

Ferdi Eğilmez biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın