Cihan Aksoy Kimdir?

Cihan Aksoy kimdir? Cihan Aksoy nerelidir, Cihan Aksoy kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Cihan Aksoy evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Cihan Aksoy hayatı, Cihan Aksoy nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Cihan Aksoy biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Cihan Aksoy


Cihan Aksoy burcu nedir:

Cihan Aksoy yaşı kaç: ??.??.1954

Cihan Aksoy ö. tarihi:

Cihan Aksoy mesleği: Doktor

‘Doktorum’ programı sayesinde tanındı.

Cihan Aksoy, 1954 yılında İstanbul’da doğmuştur. Rahmetli babası Dr. Mazhar Aksoy çocuk hastalıkları uzmanıydı. 1961-1966 yılları arasında Şişli 19 Mayıs İlkokulunda okudu. Ortaokulu ve liseyi 1966-1973 yılları arasında İstanbul Erkek Lisesinde okudu. Cihan Aksoy, 1973 yılında başladığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1979 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul Eminönü Belediye Tabibi olarak göreve başladı.

1980-1981 yılları arasında Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı Sağlık Amirliğinde doktor olarak askerliğini yaptı.

Askerlikten sonra 1981 yılında Bigadiç Hükümet tabibi görevine atandı. Daha sonra 1981-1983 yıllarında İzmir Atatürk Hastanesinde Nöroşirüji asistanı olarak görev yaptı. 1983-1985 yıllarında ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Nöroşirürji asistanı olarak çalıştı.

1985-1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon AD asistanı oldu. Ardından aynı yerde başasistan ve öğretim görevlisi oldu. 1990 yılında yardımcı doçent oldu.

Çocuk hastalıkları üzerine ihtisasa başlamıştı ama askerde kafasını kıranları görünce beyin cerrahı olmaya karar verdi. Alanının en iyisi olduğunu duyduğu Beyin Cerrahı Prof. Dr. Aşkın Karadayı’nın yanında yetişti. Ardından İstanbul Üniversitesi’nde beyibiyografi_info(‘a /fvave preenuvfv vugvfn’);sını sürdürdü. Beyin cerrahisi yerine fizik tedavi ihtisası yaptı. Nöroloji ve cerrahi bilgisiyle doçent oldu.

Kazandığı burs sayesinde Avusturya- Innsburck’a gitti, Avusturya Innsbruck Tıp Fakültesinde İntensiv Nöroloji ve Nörolojik Rehabilitasyon kürsülerinde misafir doçent ve Prof. Gernerd ve Prof. Schmutzhard’ la beraber araştırmalar yaptı. Fizik tedavi alanında manuel tıp (elle tanı ve tedavi) ve diğer branşlarla tanıştı.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak Fizik tedavisi ve rehabilitasyon dalında çalışmaktadır. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon A Dalında Multidisipliner Çene Eklem Hastalıkları Tanı Tedavi Birimi Kurucusudur. İntensif nörorehabilitasyon branşının kurucusudur. Yani çene eklem hastalıkları, manuel tıp, enjeksiyon uygulamaları, tamamlayıcı-destekleyici tıp. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon A Dalında Lokal Enjeksiyon –Enjeksiyonlarla tedavi Birimi kurucusudur.

Cihan Aksoy, 1996 yılında Profesör oldu. 2005 yılında İsrail’de nörolojik rehabilitasyon merkezinde misafir gözlemci olarak bulundu.

Cihan Aksoy, Dr. Meriç Aksoy ile evlidir ve iki oğlu vardır.

Zahide Yetiş’in sunuculuğunu yaptığı “Doktorum” Proğramı ile tanınır oldu.

Cihan Aksoy biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın