Bahar İlik Kimdir?

Bahar İlik kimdir? Bahar İlik nerelidir, Bahar İlik kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Bahar İlik evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Bahar İlik hayatı, Bahar İlik nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Bahar İlik biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Bahar İlik


Bahar İlik burcu nedir:

Bahar İlik yaşı kaç:

Bahar İlik ö. tarihi:

Bahar İlik mesleği: TV sunucusu

Tam adı Ekin Bahar İlik’tir. Kendisi aslen Ankaralıdır. İlk okulu Belçika’nın başkenti Brüksel’de bitirmiş, orta ikinci sınıfta Türkiye’ye dönmüştür.

Orta öğrenimini Ankara’nın köklü Anadolu liselerden birinde Fransızca olarak görmüştür. Lisenin ardından Hacettepe İşletme’yi kazanarak burada yüzde yüz ingilizce eğitim almıştır. Üniversitenin son sınıfında, pedagojik formasyon almış, işletme diplomasının yanına bir de İngilizce öğretmenliği sertifkasını eklemiştir. 2008 senesinde ise yüksek lisans yapmak üzere İstanbul’a gelmiştir. Kadir Has Üniversitesi’nde sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisansını yaparken bir yandan da çalışmıştır. Birçok televizyon kanalında haber editörlüğü ve sunuculuk yapmıştır. Bunların arasında, Cine5 ‘te İstenmeyen Adam isimli haber komedi programıyla, TRT’de yayınlanan Kıyı Kıyı Türkiye’m isimli gezi programı da bulunmaktadır. Bahar İlik uzunca bir süredir Bengütürk TV haber merkezinde çalışmaktadır. Burada haber editörlüğünün yanı sıra spikerlik ve sunuculuk yapmaktadır.

Bengütürk TV’de Hayata Dair isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Bahar İlik çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Bahar İlik biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın