Zekeriya Alp Kimdir?

Zekeriya Alp kimdir? Zekeriya Alp nerelidir, Zekeriya Alp kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Zekeriya Alp evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Zekeriya Alp hayatı, Zekeriya Alp nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Zekeriya Alp biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Zekeriya Alp


Zekeriya Alp burcu nedir: Oğlak

Zekeriya Alp yaşı kaç: 01.Ocak.1948

Zekeriya Alp ö. tarihi:

Zekeriya Alp mesleği: Futbolcu

Beşiktaş Futbol kulübünün eski defans oyuncularındandır.

Zekeriya Alp, 1 Ocak 1948 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ailesi Yugoslavya göçmendir. Feriköyspor’un alt yapısında futbola başladı. 1966 – 1968 sezonunda iki sene Feriköyspor’da top koşturduktan sonra 1968 yılında Beşiktaş’a transfer oldu.

1978 yılına kadar 11 sezon Beşiktaş’da oynadı. Defans oynadığı için Beşiktaş ile sahaya çıktığı 204 lig maçında 6 gol attı. 1978 yılında da futbolu bıraktı.

Zekeriya Alp, futbol hayatı boyunca da 22 defa Türkiye Millî Futbol Takımı’nda forma giydi.

Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı, TV yorumculuğu ve spor yöneticiliği yaptı. Çeşitli dönemlerde Beşiktaş yönetiminde ve Türkiye Futbol Federasyonu’nda görev aldı. Levent Bıçakçı yönetiminde Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcülüğü yaptı

Zekeriya Alp, aynı zamanda RUYİAD (Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği) üyesidir.

2012 yılında Yıldırım Demirören’in Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına gelmesinin ardından TFF yönetimi ona MHK başkanlığı teklif ettiğinde kendisi de şaşırdı. Önce kabul etmedi daha sonra teklife sıcak bakarak MHK Başkanı oldu.

16 Aralık 2014 tarihinde Zekeriya Alp, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı olduğu görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Altyapı Kariyeri:
– 1966 – Feriköyspor

Profesyonel Futbol Kariyeri :
1966 – 1968 – Feriköyspor
1968 -1978 – Beşiktaş

Millî Takım Kariyeri :
1967 – Türkiye U-18
1970 – Türkiye U-21
1971 – 1975 – Türkiye

Zekeriya Alp biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın