Victor Hugo Kimdir?

Victor Hugo kimdir? Victor Hugo nerelidir, Victor Hugo kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Victor Hugo evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Victor Hugo hayatı, Victor Hugo nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Victor Hugo biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Victor Hugo


Victor Hugo burcu nedir: Balık

Victor Hugo yaşı kaç: 26.Şubat.1802

Victor Hugo ö. tarihi: 22.Mayıs.1885

Victor Hugo mesleği: Yazar, Şair

Victor Hugo, Fransa tarihinin en çalkantılı günlerinde, Franche-Comté bölgesinde, 26 Şubat 1802 de, Besançton, Doubs’ta doğdu. III.Napolyon’un başta olduğu dönemde, (1852 – 1855)de Jersey’de ve 1870’te Fransa‘ya dönene kadar da Gurnsey’de sürgünde yaşadı.

Babası, Napolyon’un ordusunda görev aldı ve imparatorun parlak döneminde önemli görevlerde bulundu. Yurt dışına seyahatlere çıktı ve Madrid’te valilik yaptı. Hugo, annesi ve babası arasındaki sorunlar nedeniyle babasının yanında yaşamak zorunda kaldı.


Victor Hugo biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın