Vahdet Vural Kimdir?

Vahdet Vural kimdir? Vahdet Vural nerelidir, Vahdet Vural kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Vahdet Vural evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Vahdet Vural hayatı, Vahdet Vural nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Vahdet Vural biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Vahdet Vural


Vahdet Vural burcu nedir: Oğlak

Vahdet Vural yaşı kaç: 01.Ocak.1956

Vahdet Vural ö. tarihi:

Vahdet Vural mesleği: Şarkıcı, Sinema Oyuncusu

Vahdet Vural, 1 Ocak 1956 tarihinde Adana’da doğmuştur. Babası rençperlik yapan Vahdet Vural’ın 7 kardeşi vardır. Bir yandan okuyup bir yandan marangozluk yaptı.

Şarkıcı olmak isteyen Vahdet Vural, bu uğurda kaçıp İstanbul’a gelmiş 1973 yılında ilk kasetini çıkarmış, kasedi Adana’da çok satmış ama İstanbul’da tam bir hayal kırıklığı olmuş.

Bir gün İzmir Fuarı’nın meşhur gazino patronlarından Hüseyin Cevahir 1978 yılında arayarak Hülya Koçyiğit’in sahneye çıktığı gazinoda alt kadroda yer vermiş. Sonra da yolu açılmış. İstanbul’daki çeşitli gazinolarda şarkı söylemiş.

Vahdet Vural’ın 35 kaseti, 19 tane filmi vardır.

Vahdet Vural evli ve 4 çocuğu vardır.

Filmleri :
1995 – Kader Diyelim
1985 – Onlar Da Sevdiler
1985 – Gözlerden Kalbe
1984 – İftira
1984 – Batak
1984 – Ayrılık
1979 – Aşkın Gözyaşları
1978 – Yara

Vahdet Vural biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın