Simge Sağın Kimdir?

Simge Sağın kimdir? Simge Sağın nerelidir, Simge Sağın kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Simge Sağın evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Simge Sağın hayatı, Simge Sağın nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Simge Sağın biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Simge Sağın


Simge Sağın burcu nedir: Aslan

Simge Sağın yaşı kaç: 08.Ağustos.1981

Simge Sağın ö. tarihi:

Simge Sağın mesleği: Şarkıcı

Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul, Şişli’de doğmuştur. Muzisyen bir babanın kızı oluşu hayatının her anında müzikle iç içe büyümesine sebep oldu. 12 yasında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördü.

Simge Sağın, öğrencilik sürecinde popüler müzik camiasında çalışmaya başlayan Simge, ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen’e 4, Yaşar Günaçgün’a 2 ve Serdar Ortaç’a 2 sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.

2007 yılında başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı “Annem” adlı dizi için Kıraç ile düet yaptı. Süper FM’in jeneriği gibi sahne deneyimleri dışında pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasını seslendirdi.

Simge Sağın, Erdem Kınay prodüktörlüğündeki “Yeni Çıktı” adlı ilk albümünü 2011 yılında yayınladı.

2015 yılında “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkardı.

Albümleri :
2011 – Yeni Çıktı
2014 – Bip Bip
2015 – Miş Miş

Simge Sağın biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın