Prof.Dr.Haluk Koç Kimdir?

Prof.Dr.Haluk Koç kimdir? Prof.Dr.Haluk Koç nerelidir, Prof.Dr.Haluk Koç kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Prof.Dr.Haluk Koç evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Prof.Dr.Haluk Koç hayatı, Prof.Dr.Haluk Koç nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Prof.Dr.Haluk Koç biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Prof.Dr.Haluk Koç


Prof.Dr.Haluk Koç burcu nedir: Terazi

Prof.Dr.Haluk Koç yaşı kaç: 03.Ekim.1954

Prof.Dr.Haluk Koç ö. tarihi:

Prof.Dr.Haluk Koç mesleği: Doktor, Siyaset adamı

Ahmet Haluk Koç, 3 Ekim 1954 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Karadeniz’lilidir. Babasının adı Salih Zeki, annesinin adı Nezahat’tır.

1973 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra gittiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni derece ile bitirdi. Ve İç Hastalıkları Uzmanı oldu. Hematoloji Yan Dal Uzmanlığı alanında da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ile Hematoloji Bilim Dalı’nda tamamladı.

1990 yılında doçent, 1996 yılında dbiyografi_info(‘n cebsrföe byqh. Naxnen Ü’);niversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Hematoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Türk Hematoloji Derneği Genel Sekreterliği ve Kemik İliği Transplantasyonu Alt Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Avrupa Kan ve Kemik İliği Transplantasyonu Kongre Başkanlığı yaptı. Yurt içi ve yurt dışında, 200’ün üzerinde makalesi yayınlandı.

2002, 2007 ve 2011 yılında yapılan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Samsun milletvekili seçildi.

Haluk Koç, 22 Mayıs 2010 CHP Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçilmesinin ardından dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirildi ise de 3 Kasım 2010’da bu görevden ayrıldı. 30 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde Kamu Politikalarından sorumlu Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü görevine atandı.

Çok iyi düzeyde Fransızca ve iyi düzeyde İngilizce bilen Haluk Koç, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde 25. dönem TBMM. CHP. Ankara milletvekili olarak seçildi.

Prof.Dr.Haluk Koç biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın