Pharrell Williams Kimdir?

Pharrell Williams kimdir? Pharrell Williams nerelidir, Pharrell Williams kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Pharrell Williams evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Pharrell Williams hayatı, Pharrell Williams nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Pharrell Williams biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Pharrell Williams


Pharrell Williams burcu nedir: Koç

Pharrell Williams yaşı kaç: 05.Nisan.1973

Pharrell Williams ö. tarihi:

Pharrell Williams mesleği: Prodüktör, Müzisyen, Pop Şarkıcısı

Amerikalı prodüktör, şarkıcı ve söz yazarı. Ülkesinin en başarılı R&B prodüktörlerinden biri olmasının yanı sıra iyi bir vokal olarak da adından söz ettirmektedir. Madonna, Gwen Stefani, Jay Z, Snoop Dogg ve Kanye West gibi bir çok ünlü müzisyenle ortak çalışmalar gerçekleştirmiştir. She Wants To Move, Number One ve Can I Have It Like That müzisyenin en çok bilinen single’larındandır.

5 Nisan 1973’te Virginia Beach’te Carolyn ve Pharoah Williams’ın beşinci oğlu olarak dünyaya geldi. Müziğe olan yeteneğiyle küçük yaşlarda ilgi çekmeye başlayan şarkıcı için bu alandaki en önemli başlangıç 12 yaşında okulunun caz çalışmalarında trampet çalmasıydı. 90’larda Chad Hugo, Shae ve Mike Etheridge’le birlikte pop, R&B ve rap türünde müzik yapan “The Neptunes” isimli grubu kurdular. Bir yarışmada yollarının ünlü prodüktör Teddy Riley ile kesişmesi grubun geleceği için oldukça önemli bir dönüm noktası oldu. Tarihler 1994’ü gösterdiğinde SWV, Mase, N.O.R.E. ve Kelis gibi isimlere yaptıkları prodüksiyonlarla hatrı sayılır bir başarı kazanmış durumdalardı.

Farklı ve derin synth rifleri ile modül seslerin birleşiminden oluşan tarzlarıyla yol alan grup zaman içinde “The Neptunes Sound” adı verilen ve kendilerine özel bir stilin sahibi oldular. Pharrell daha sonra kurduğu ve pop-funk türünde performans gösteren N*E*R*D* isimli grubun da solistiydi. 2001’de piyasaya sürdükleri ilk stüdyo albümleri “In Search Of…”’un soundundan memnun olmadıkları için albümü funk-rock grubu Spymod ile yeniden kaydetme kararı aldılar. Ancak ilk büyük başarıları Britney Spears’in “I’m A Slave For You”su ve Nelly’nin haftalarca listelerde bir numarada kalan çalışması “Hot In Herre”ın prodüksiyonunda isimlerinin geçmesiyle gerçekleşti. Pharrell Williams bu sayede aynı sene, yılın prodüktörü ödülünün de sahibi oldu.

2003’te ilk 45’likleri “Frontin'” müzik marketlerdeki yerini aldı. Nelly, Jay Z, Snoop Dogg gibi ünlü isimlerle birlikte kaydettiklei şarkıların ve onların remikslerinin yer aldığı “The Neptunes Present… Clones” albümü, Chad Hugo ve Pharrell Williams ikilisinin başarısını taçlandırdı. Jay Z ‘nin “The Black Album” isimli albümünde de onların adı geçiyordu ve R&B’nin en iyilerinden olarak anılmaya başladılar. 2004 senesi Williams için oldukça verimli geçti zira müzisyen, Grammy’lerde “En iyi prodüksiyon” ve Justine Timberlake’ın “Justified” albümündeki çalışmasıyla “En İyi Pop Vokal Albümü”ödüllerine layık görüldü.

Müzisyen sonunda ilk solo albümü için çalışmalarına hız verdi ve 2006’da dinleyiciyi “In My Mind”isimli albümüyle buluşturdu. Aynı yıl pop-funk’ın kraliçesi Gwen Stefani’yle “Can I Have It Like That”i kaydetti ve şarkı İngiltere’de üç numaraya yükselme başarısı gösterdi. In My Mind, sadece Amerika’da değil Avrupa’da da geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. Albümden çıkan ve
Kanye West’in seslendirdiği “Number One” ayrıca single olarak da yayınlandı. Snoop Dogg ile “That Girl”, Ludacris ile “Moneymaker isimli şarkılar için bir araya gelen Williams, ayrıca Madonna, Melody Thornton, Britney Spears, Kaisuan ve Ashanti’nin son albümlerinde de yer aldı. Elektronik mziğin ünlü ismi Paul Oakenfold ile de “Sex ‘N’ Money” adlı şarkıyı kaydetti.

Pharrell Williams,halen ikinci stüdyo albümü “Out Of My Mind” ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Pharrell Williams biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın