Önder Turacı Kimdir?

Önder Turacı kimdir? Önder Turacı nerelidir, Önder Turacı kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Önder Turacı evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Önder Turacı hayatı, Önder Turacı nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Önder Turacı biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Önder Turacı


Önder Turacı burcu nedir: Yengeç

Önder Turacı yaşı kaç: 14.Temmuz.1981

Önder Turacı ö. tarihi:

Önder Turacı mesleği: Futbolcu

1981 Belçika doğumlu, Fenerbahçe’nin 19 numaralı formasını giyen ünlü defans oyuncusu. Fenerbahçe’den önce La Louviere, Standard Liège gibi klüplerde forma giymiştir.

Ailesi Erzincan’lı olan Önder Turacı, 14 Temmuz 1981’de Kemah, Belçika’da doğdu.

Futbola, 1986’da henüz 5 yaşındayken, Club Ligue’in genç takımında başladı. 1995’e kadar burada forma giyen Turacı, ayrıldığı sene 1998’e kadar formasını giyeceği, Tilleur Liège’in genç takımına geçti.

Tilleur Liège’deki futbol yaşantısına ve amatör oyunculuğa nokta koymasıyla, 1998’de profösyönel kariyerine Standard Liège takımında başladı. 2 sene burada oynayan Turacı, 2000 yılında Vise takımına transfer oldu. Vise’de kısa bir süre forma giymesinin ardından, gene aynı sene La Louviere ile anlaşma imzaladı.

Takvimler 2002’yi gösterdiğinde, pröfösyönel kariyerine başladığı Standard Liège ile tekrar anlaşma imzaladı. 2 sene formasını tekrar giydiği takımda 63 maça çıkan Turacı, 3 de gol’e imza attı. 2004 yılında ilk kez Belçika ligi’nden ayrılan oyuncu, Fenerbahçe Spor Klübü ile 4 senelik sözleşmeye imza attı.

Çifte vatandaşlığı bulunan Turacı, bürokratik sebeplerden ötürü, Türk Milli Takımında oynayamamıştır. Belçika milli takımında oynama hakkı halen devam etmekte olan oyuncu, Fenerbahçe’de 19 numaralı formayla futbol hayatına devam etmektedir.

Diğer Bilgiler

Pozisyon: Defans

Boy: 186

Kilo: 79

Ayakkabı no: 43

Önder Turacı biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın