Naci Görür Kimdir?

Naci Görür kimdir? Naci Görür nerelidir, Naci Görür kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Naci Görür evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Naci Görür hayatı, Naci Görür nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Naci Görür biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Naci Görür


Naci Görür burcu nedir: Başak

Naci Görür yaşı kaç: 09.Eylül.1947

Naci Görür ö. tarihi:

Naci Görür mesleği: Mühendis, Akademisyen

Naci Görür, 9 Eylül 1947 tarihinde Elazığ’da Nailbey Mahallesi, Ok Sokak’ta bulunan 10 numaralı şirin bir kerpiç evde doğmuştur. Mustafa adında abisi, Güllü adında ablası vardır. Annesi Hatime Hanımdır. Marangozluk yapan babası Ahmet Görür, Naci dört yaşındayken öldü. İlkokulu Altınova İlkokulu’nda, ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda,1963 yılında başladığı liseyi de Elazığ Lisesi’nde 1966 yılında bitirdi. Yaz aylarında tren istasyonunda “keskin nane” şekeri satmış.

1966 yılında başladığı (İTÜ) İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde Öğretim Üyesi Aday Adayı Bursu ile okuyarak 1971 biyografi_info(‘lıyıaqn L.Züuraqvf bynenx’); mezun oldu. 1973 yılına kadar İstanbul Teknik Üniversitesinde asistan olarak çalıştı.

1973 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın bursu ile doktora yapmak üzere İngiltere’ye giderek Londra Üniversitesi Imperial College, Royal School of Mines’da D.I.C. (Diploma of Imperial College), M.Phil. (Master of Philosophy) ve PhD (Doctor of Philosphy) derecelerini alarak sedimentoloji üzerine doktorasını yaptı.

1978 yılında Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde çalışmaya devam etti. 1983 yılında doçent, 1989 yılında profesör oldu.

1997-2000 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nin dekanlığını yaptı. Profesör Dr. Naci Görür Sedimantoloji ve Deniz Jeolojisi konularında uzmandır.

Türkiye’nin sedimenter havzaları, tektoniği ve denizleri hakkında araştırmalar yaptı. Özellikle 1999 depremlerinden sonra Marmara Denizi’nin deprem potansiyelinin açıklığa kavuşturulması için yoğun bir faaliyet gösterdi ve çok sayıda ulusal ve uluslar arası proje yürüttü.

1983 yılında TÜBİTAK Teşvik Ödülü aldı. 1997 yılında yaptığı araştırmalar nedeniyle (TÜBA) Türkiye Bilimler Akademisi asil üyeliğine seçilip, ODP türkiye temsilciliği, Avrupa Bilim Vakfı ODP bilimsel komite üyeliği, ODP council üyeliği, okyanus araştırmaları bilimsel komite üyeliği, TÜBİTAK’da Yer, Deniz, Atmosfer Bilimleri ve Çevre Araştırma Grubu Üyeliği, Tubitak ulusal deniz jeolojisi araştırmaları koordinatörlüğü, Tubitak bilim kurulu üyeliği gibi görevlerde çalışmıştır. 2000 yılında aynı kurumun Marmara Araştırma Merkezi Başkanlığı’na getirildi.

2004 yılında NATO bilim ödülünü aldı.

2003–2010 arasında yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalıştı. 2010 Haziranından itibaren tam zamanlı öğretim üyesi olarak tekrar İTÜ’ye döndü.

Naci Görür, 1973 yılından beri Ayten Akyıldız ile evli ve iki çocuğu vardır.

Naci Görür biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın