Muharrem Yılmaz Kimdir?

Muharrem Yılmaz kimdir? Muharrem Yılmaz nerelidir, Muharrem Yılmaz kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Muharrem Yılmaz evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Muharrem Yılmaz hayatı, Muharrem Yılmaz nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Muharrem Yılmaz biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Muharrem Yılmaz


Muharrem Yılmaz burcu nedir: Aslan

Muharrem Yılmaz yaşı kaç: 02.Ağustos.1957

Muharrem Yılmaz ö. tarihi:

Muharrem Yılmaz mesleği: İş adamı

Sütaş Süt Ürünleri A. Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) başkanlığı yaptı.

Muharrem Yılmaz, 2 Ağustos 1957 tarihinde Bursa’da Harmanlı Köyü’nde doğmuştur. Ailesi Selanik kökenlidir. Babası Sadık Yılmaz’dır. 3 kız kardeşi vardır. İstanbul Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde iktisat dalında yüksek öğrenimini tamamladı. Sonra Belçika’da İşletme stajı yapmıştır.

1974 yılında babasının kurduğu Sütaş Süt Ürünleri A. Ş.’nin başına 1989 yılında genel müdürü oldu, 2005 yılında da babasının vefat etmesinin ardından yönetim kurulu başkanı görevine geldi.

TÜGİAD, Avrupa Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu, SETBİR gibi kuruluşlarda başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ile İlişkiler Komisyonu Başkanı görevinde bulundu.

Fransızca ve İngilizce bilen Muharrem Yılmaz, gazeteci Arzu Yılmaz ile evlendi. 1990 doğumlu Mürvet adında bir kızı vardır.

Muharrem Yılmaz, Duygu hanım ile evlidir. 2011 doğumlu ikiz çocuk sahibidir.

17 Ocak 2013 tarihinde yapılan (TÜSİAD) Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin 43’üncü olağan genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Görevi iş adamı Cem Boyner’in eşi Ümit Boyner’den devraldı.

Sahibi olduğu Sütaş A.Ş.’nin Karacabey’de bulunan fabrikasında ki işten çıkarmalar yüzünden işçilerin grev yapmasının TÜSİAD’ın itibarına zarar vereceğini düşünerek 4 Haziran 2014’de Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) başkanlığından istifa etti.

Muharrem Yılmaz biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın