Güneş Nezihe Şensoy Kimdir?

Güneş Nezihe Şensoy kimdir? Güneş Nezihe Şensoy nerelidir, Güneş Nezihe Şensoy kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Güneş Nezihe Şensoy evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Güneş Nezihe Şensoy hayatı, Güneş Nezihe Şensoy nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Güneş Nezihe Şensoy biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Güneş Nezihe Şensoy


Güneş Nezihe Şensoy burcu nedir: Yay

Güneş Nezihe Şensoy yaşı kaç: 22.Kasım.2001

Güneş Nezihe Şensoy ö. tarihi:

Güneş Nezihe Şensoy mesleği: Sinema Oyuncusu

“Mustang” filminde oynadı.

Güneş Nezihe Şensoy, 22 Kasım 2001 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Eğitimine Açı Okulları’nda devam etmektedir. 4 yıldır dans dersi de alan Güneş Nezihe Şensoy, aynı zamanda oyunculuk eğitimleri de almaktadır.

Güneş Nezihe Şensoy, Muhteşem Yüzyıl-Kösem adlı dizinin ilk bölümlerinde Kösem Sultan’ın küçüklüğünü dizinin tanıtımında canlandırdı. Ancak daha sonra dizi yapımcıları bu rolü Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou’ya vermişlerdir.

2015 yılında Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in yönetmenliğini yaptığı ve Fransa tarafından Oscars ve Golden Globe’da Yabancı Dilde En İyi Film Ödüllerine aday gösterilen “Mustang” adlı filmde başrolde oynadı.

Güneş Nezihe Şensoy, Mustang’de canlandırdığı Lale karakteri ile Hindistan Goa, Bosna Hersek Saraybosna ve Rusya Sakhalin Uluslararası Film Festivalleri’nde ‘En İyi Aktris’ ödülünü aldı.

Arnold Schwarzenegger’dan Tom Hanks’e, Nicole Kidman’dan Kylie Minogue’ye kadar pek çok Hollywood yıldızının menajerlik ajansı olan CAA (Creative Artists Agency) Güneş Nezihe Şensoy’un menajerlik hizmetlerini yürütmeye başladı. Böylece ilk kez bir Türk oyuncu dünyanın en büyük menajerlik ajansı olarak kabul edilen CAA’nın network’üne dahil olmuş oldu.

Ödülleri :
2015 – Hindistan Goa, uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )
2015 – Bosna Hersek Saraybosna, uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )
2015 – Rusya Sakhalin uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Muhteşem Yüzyıl-Kösem (Kösem Sultan’ın Küçüklüğü) (TV Dizisi)
2015 – Mustang (Lale) (Sinema Filmi)

Güneş Nezihe Şensoy biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın