Franck Ribery Kimdir?

Franck Ribery kimdir? Franck Ribery nerelidir, Franck Ribery kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Franck Ribery evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Franck Ribery hayatı, Franck Ribery nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Franck Ribery biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Franck Ribery


Franck Ribery burcu nedir: Koç

Franck Ribery yaşı kaç: 01.Nisan.1983

Franck Ribery ö. tarihi:

Franck Ribery mesleği: Futbolcu

Franck Bilal Ribéry, 1983 doğumlu Fransız orta saha oyuncusu.

Futbol kariyerine Fransa’da pek çok farklı kulüpte oynayarak başlayan Ribery, 2005 yılında Galatasaray SK’ya transfer oldu. Galatasaray ile olan 3.5 yıllık sözleşmesinin bitmesini beklemeden takımdan ayrıldı ve Fransa’nın Marseille kulübü ile anlaştı. 2005-2007 yılları arasında bu takımın formasını giydi ve oynadığı 60 maçta 11 gol kaydetti.

7 Haziran 2007 tarihinde Bundesliga’nın güçlü ekiplerinden Bayern Munich Ribery’e talip oldu. Pazarlıkların ardından 25 milyon avro karşılığında transfer gerçekleşti. Munich’te oynadığı 28 maçta 11 gol kaydetti.

2007 yılında Fransa’da yılın futbolcusu seçilen Ribery, halen Bayern Munich ve Fransa Milli Takımı formalarını giymekte.

Franck Ribery biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın