Ercan Bostancıoğlu Kimdir?

Ercan Bostancıoğlu kimdir? Ercan Bostancıoğlu nerelidir, Ercan Bostancıoğlu kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Ercan Bostancıoğlu evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Ercan Bostancıoğlu hayatı, Ercan Bostancıoğlu nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Ercan Bostancıoğlu biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Ercan Bostancıoğlu


Ercan Bostancıoğlu burcu nedir: Aslan

Ercan Bostancıoğlu yaşı kaç: 08.Ağustos.1936

Ercan Bostancıoğlu ö. tarihi:

Ercan Bostancıoğlu mesleği: Komedyen

Ercan Bostancıoğlu, 8 Ağustos 1936 tarihinde Çanakkale, Lapseki’de doğmuştur. Babasının görevi icabı dört aylıkken ailesi Bursa’nın Mudanya ilçesinin Trilye, şimdiki adıyla Zeytinbağ’ına taşındı. 5 yaşındayken Karagöz oynatmaya başlamış. İlkokulun 5. sınıfında okurken ailesi yine Lapseki Çardak’a taşınmış. İlkokulu ve ortaokulu orada bitirmiş. Lise ikiye kadar Çanakkale Lisesinde okudu 1952 yılında İstanbul’a taşındılar ve liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesini bitirdikten sonra Gazetecilik Enstitüsünde okudu ve mezun oldu. 1955 yılında İsmail Dümbüllü’nün yardımlarıyla kendisini sahnelerde buldu.

Ateşböcekleri ismini Kabataş’tan sınıf arkadaşı koydu. Ercan Bostancıoğlu, 70′li ve 80′li yıllarda Trt’de şov programlarıyla, sinema filmleriyle, daha sonradan 90′lı yıllarda ise tv kanallarının artması ile tv dizileri ile izleyicinin karşısına çıkmıştır.

1970’li ve 1980’li yıllarda ‘Ateş Böcekleri’ Yalçın Otağı ile birlikte, Zeki Müren, Bülent Ersoy, Behiye Aksoy, Gönül Yazar, Neşe Karaböcek, Gülden Karaböcek, Emel Sayın gibi assolistlerin kadrosunda gazinolarda komedyen olarak çalışmıştır. Gazinoların altın çağına damgasını vurmuş bir komedi ikilisiydi ‘Ateşböcekleri’. Sloganları, ‘Aktüel ve politik esprilerin sempatik temsilcileri’ idi. Aziz Nesin, Süavi Sualp, Kayhan Taşkıran, Ahmet Üstel, Kandemir Konduk, karikatüristken Cem Yılmaz gibi yazarlar ile çalıştılar, oynadıkları skeçleri yazdırdılar.

1986 yılından bu yana gazetelere bulmacalar hazırladı. 1990 yılında Türkiye Bulmaca Şambiyografi_info(‘cvlbah byqh. Unyra çrşvgyv tnmrgryrer gnz fnlsn oh’);lmaca hazırlamaktadır.

1954 yılından 1980 yılına kadar “Ateşböcekleri” olarak Yalçın Otağı ile birlikte 26 yıl izleyenleri gülmekten kırıp geçirdiler.

Ercan Bostancıoğlu, 6 Ocak 1965 tarihinde evlendiği eşi Serap Bostancıoğlu 2005 yılında lösemi sebebi ile vefat etmiştir. Neslihan adında bir kızı vardır.

Filmleri ve Dizileri :
2012 – 2013 – Pis Yedili (TV Dizisi)
2011 – Yahşi Cazibe (TV Dizisi)
2010 – Memlekette Demokrasi Var (Sinema Filmi)
2010 – Anı Yaşamak (Sinema Filmi)
2008 – Süper Babaanne (Yunus) (TV Dizisi)
2004 – Perili Ev (Hüsmen) (TV Dizisi)
2004 – Papatya ile Karabiber
2004 – Cennet Mahallesi (Meyhane Patronu) (TV Dizisi)
1987 – Kahraman Hamamcı
1975 – Üç Kağıtçılar (Cemali) (Sinema Filmi)
1966 – Kadın Avcıları
1960 – Fakir Şarkıcı (Ateşböceği) (Sinema Filmi)

Ercan Bostancıoğlu biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın