Cemal Uşşak Kimdir?

Cemal Uşşak kimdir? Cemal Uşşak nerelidir, Cemal Uşşak kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Cemal Uşşak evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Cemal Uşşak hayatı, Cemal Uşşak nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Cemal Uşşak biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Cemal Uşşak


Cemal Uşşak burcu nedir:

Cemal Uşşak yaşı kaç: ??.??.1953

Cemal Uşşak ö. tarihi:

Cemal Uşşak mesleği: Yazar, Gazeteci

Cemal Uşşak, 1953 yılında Bursa’da doğmuştur.

İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1977 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında amatör olarak gazetecilik yaptı. Mezun olduktan sonra profesyonel olarak başladığı basın-yayın dünyasında; sanat muhabirliğinden editörlüğe, köşe yazarlığından yöneticiliğe değişik sahalarda görev yaptı.

1979-1980 yılları arasında TRT Genel Müdürlük Danışmanı olarak çalıştı.

Cemal Uşşak’ın; Köprü, Zafer Dergileri, Yeni Asya, Yeni Nesil ve Zaman gazetesinde yazıları yayınlandı. 1995 yılına kadar Moral FM radyosunda yönetici ve programcı olarak çalıştı.

Moral FM radyosunda yayınlanmakta olan PANORAMA programında Türkiye ve Dünya gündemine ilişkin olan görüşlerini dinleyicilerle paylaşmaktadır.

1995 yılından beri halen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta ve aynı zamanda vakfın Kültürlerarası Diyalog Platformu Genel Sekreterliğini yürütmektedir.

Cemal Uşşak, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Kitapları :
Açıklamalı Kur’an-ı Kerim Meali
Başarının Yolları
Fazilet Kervanı
Kütüb-ü Sitte’den Seçme Hadisler
Peygamber Hasreti
Sahabiler Ansiklopedisi
Yazılası Destanlar

Cemal Uşşak biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın