Caroline Wozniacki Kimdir?

Caroline Wozniacki kimdir? Caroline Wozniacki nerelidir, Caroline Wozniacki kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Caroline Wozniacki evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Caroline Wozniacki hayatı, Caroline Wozniacki nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Caroline Wozniacki biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Caroline Wozniacki


Caroline Wozniacki burcu nedir: Yengeç

Caroline Wozniacki yaşı kaç: 11.Temmuz.1990

Caroline Wozniacki ö. tarihi:

Caroline Wozniacki mesleği: Tenisçi

Profesyonel tenis oyuncusudur.

Caroline Wozniacki, 11 Temmuz 1990 tarihinde Odense, Danimarka’da Piotr Wozniacki, Anna Wozniacki çiftinin kızı olarak doğmuştur. Aslen Polonyalıdır. Patrik Wozniacki adında bir abisi vardır ve profesyonel bir futbolcu olarak Kopenhag’da Boldklubben Frem takımında oynamaktadır. Anne babası aslen Polonyalı olması nedeniyle Lehçe ve Danca bilmekte ve ayrıca İngilizce ve Rusça da konuşur. 7 yaşında tenis oynamaya başladı.

Annesi Anna Wozniacki eskiden Polonya Millî Voleybol Takımı’nda oynarken, babası Piotr Wozniack da bir profesyonel futbolcu idi. Babası 1985 yılında Danimarka’nın Boldklubben 1909 takımına trabiyografi_info(‘afsre byhapn nvyr benln t’);öç etmiştir.

15 yaşında profesyonel olan Wozniacki, kariyeri boyunca toplam 23 turnuva kazandı. İlk kez 11 Ekim 2010 tarihinde dünya 1 numarası olmayı başaran Caroline Wozniacki, dünyanın en iyi tenisçilerinden biri kabul edildiği halde Grand Slam kazanamamış tenisçiler arasında yer almaktadır.

Hiç Grand Slam kazanamadı ama çıktığı müsabakalar ve kazandığı turnuvalar sayesinde 19.735.481 dolarlık bir gelir elde etti.

2005 yılında profesyonel olmasının ardından 10 yılda toplam 456 maçta görev yapmış olan Wozniacki, bu maçların %72.04ünü kazanma başarısı göstermiştir. Bu yüzde onu en başarılı İskandinav tenisçi yapmaktadır. 1.77 boyunda olan Caroline Wozniacki, sağ elini ağırlıklı olarak kullanmaktadır. Sağ elli bir tenisçi olmasına karşın sol elini de bazı maçlarda iyi bir şekilde kullandığı görülmüştür.

Caroline Wozniacki, Monte Carlo, Monako’da yaşamaktadır.

Caroline Wozniacki, 2010 yılında (THY) Türk Hava Yolları ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması yaparak THY’nin reklam yüzü olmuştur.

2008, 2009, 2010, 2011 yıllarında 4 kez üst üste Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan“New Haven, Connecticut” açık tenis turnuvasının şampiyonu oldu. 2010 yılında Rus raket Maria Sharapova’yı yenerek şampiyon oldu.

2014 yılında da Amerika Açık Tenis Turnuvasında final oynadı ancak son maçta elenerek ikinci olabildi.

Caroline Wozniacki biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın