Carlos Slim Helu Kimdir?

Carlos Slim Helu kimdir? Carlos Slim Helu nerelidir, Carlos Slim Helu kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Carlos Slim Helu evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Carlos Slim Helu hayatı, Carlos Slim Helu nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Carlos Slim Helu biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Carlos Slim Helu


Carlos Slim Helu burcu nedir: Kova

Carlos Slim Helu yaşı kaç: 28.Ocak.1940

Carlos Slim Helu ö. tarihi:

Carlos Slim Helu mesleği: İş adamı

Telmex, Telcel ve America Movil şirketlerinin idari yöneticisi (CEO) ve yönetim kurulu başkanı olan Meksika’lı işadamı. Oğulları ile beraber şirketlerini bizzat yönetmekte olan Slim, 60 milyar dolarlık net şahsi mal varlığı ile Nisan 2010 itibariyle dünyanın en zengin insanıdır.

Carlos Slim Helú’nün Roman Katolik Kilisesi mensubu Lübnan’lı babası Julian Slim Haddad Aglamaz (Yusef Salim Haddad Aglamaz) 1902 yılında Osmanlı topraklarından kaçıp Mexico City’ye yerleşti ve 1911’de “Şark Yıldızı” anlamına gelen La Estrella Del Oriente adındaki kuru yiyecek dükkanını açtı. Zamanla şehrin merkezinde mülkler satın aldı. Bir başka Lübnan’lı tüccarın kızıyla evlendi ve sahip oldukları altı çocuğun beşincisi olarak 1940 yılında Carlos, Mexico City’de dünyaya geldi.

Babası 1952biyografi_info(‘’qr öyqüğüaqr, trev’);ye ailesine geliştirilmeye elverişli bir servet bıraktı. Carlos Slim Helú, 1961’de UNAM ( National Autonomous Univercity of Mexico)’dan mühendis olarak mezun oldu. Mezun olmadan önce cebir ve linear programlama öğretti, halka karşı ve özel enstitülerde konferanslar verdi. Birleşmiş halk topluluklarında, Latin Amerika ve Karayipler için ekonomi komisyonlarında görev aldı. Akıl hocası olarak babasının izinden giden Helú, parekendecilik ve finans işleri yaptı. Helú’nün savunduğu sözü şudur :

“Cesaretin bana öğreti şu ki, krizler her ne kadar kötü olursa olsun, Meksika asla yokolmaz ve eğer ülkeme olan güvenimi korursam her türlü yatırım mutlaka geri dönecektir.”

Meksika Döviz Borsası’nda başkan yardımcılığı ve Meksika Borsa Odalar Birliği’nde başkanlık yaptı. 1996-1998 yılları arasında New York Döviz Borsası Yönetim Konseyi’nde Latin Amerikan Komitesi’nin başkanlığını yürüttü. Yönetim kadrosunda yer aldığı SBC Communications’dan temmuz 2004’de Dünya Eğitim ve Geliştirme Vakfı’na daha çok zaman ayırabilmek için ayrıldı.Nisan 2006’ya kadar Altria Grub (önceden Philip Morris)’un ve Alcatel’in yönetim kadrolarında yeraldı. İş çevrelerinde geçirdiği 28 yıl içinde, önemli finans-endüstri devi Grupo Carso’yu inşa etti. Aynı zamanda Telefonos de Mexico, America Movil ve Grupo Financiero Inbursa’nın yöneticisi.

1990 yılında, Carlos Salinas döneminde, Meksika Devleti’den birçok yatırım grubunu devralmasıyla şimdiki büyüklüğüne ulaşmanın yollarını açtı. Bunlar içinde France Telecom ve Southwestern Bell Company’nin dahil olduğu Telmex de vardı. Yerel ve hareketli pazarlarda tekelcilik ve bunun sonucunda rekabeti ortadan kaldıran politikası nedeniyle eleştiriler aldı. Telefonla iletişim ücretlerinin de hayli artması tekelcilik eleştirilerini destekledi.

Carlos Slim Helú ‘ye Meksikalı İş Adamları tarafından Girişimcilik Onur Madalyası vebiyografi_info(‘evyqv. Nygıa Grcfv öqüyü’aü nyqı ir Oryçvxn ‘);Hükümeti tarafından Kumandan 2. Leopold Madalyası’na layık görüldü.

Latin Amerika’nın en zengin adamı olan Carlos Slim Helú aynı zamanda 2006 Forbes Dergisi’nin “Milyarderler Listesi”nde 3.sırada yeraldı. 2010 yılında ise 60 milyar dolarlık net serveti ile listenin 1 numarası haline geldi.

Slim, altı çocuk sahibi ve Mexico City’de yaşıyor.

Carlos Slim Helu biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın