Bican Günalan Kimdir?

Bican Günalan kimdir? Bican Günalan nerelidir, Bican Günalan kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Bican Günalan evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Bican Günalan hayatı, Bican Günalan nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Bican Günalan biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Bican Günalan


Bican Günalan burcu nedir:

Bican Günalan yaşı kaç: ??.??.1964

Bican Günalan ö. tarihi:

Bican Günalan mesleği: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu

Bir Demet Tiyatro’da oynadığı Fadıl Fıdıllıoğlu karakteriyle tanınmaktadır.

Bican Günalan, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. Fotoğraf sanatçısı olan Behiç Günalan adında abisi vardır. 16 yaşında iken 1980 yılında Akademik Sanat Topluluğuna katılarak tiyatro hayatına başladı.

1983 yılında ABC Gençlik Tiyatrosu, 1986 yılında Nöbetçi Tiyatro’da görev aldı. Ferhan Şensoy tarafından kurulmuş olan Ortaoyuncular tiyatro grubunda birçok televizyon ve tiyatro projesinde oyuncu ve reji asistanı olarak 1987 yılından 1995 yılına kadar çalıştı. 1995 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde (BKM) gösterime giren “Otogargara” oyunuyla BKM’ne geçti. BKM’de, “Otogarara”, “Bana Bir Şeyhler Oluyor” ve “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü” oyunlarında, “Bir Demet Tiyatro” dizisinde, “Vizontele” filminde rol aldı.

Çeşitli reklam filmlerinde oynadı.

Bican Günalan, 2004 yılından beri kızının eğitimi için hem Türkiye hem de Kanada’da Toronto kentinde yaşamaktadır. Toronto’da da boş durmayan Bican Günalan, oradaki Türklerin katıldığı workshop çalışması yapmaktadır. Yaz tatillerinde geldiği Türkiye’de filmlerde rol alıyor.

1995 – 2002 yılları arasında senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “Bir Demet Tiyatro” adlı dizide Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Zerrin Sümer, Serhat Özcan, Erdal Tosun, Deniz Özerman, Altan Erkekli, Bican Günalan, Volkan Saraçoğlu, Şebnem Sönmez, Sinan Bengier, Özge Özberk, Pelin Körmükçü ile beraber rol aldı.

Bican Günalan, 1988 yılında Bilgisayar Mühendisi Deniz hanım ile evlendi. Gizil (d.1993) adında bir kızı vardır.

2013 yılında “Bizim Okul” adlı dizide Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Gizem Soysaldı, Cem Davran, Pınar Aydın, Mert Öcal, Ahenk Demir, Volkan Severcan ile beraber oynadı.

Rol aldığı bazı oyunları :
– Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı
– Soyut Padişah
– 40ambar Gece Tiyatrosu
– Bana Bir Şeyhler Oluyor
– Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü
– Oto Gargara
– Seyircili Seyir Defteri
– İstanbul’u Satıyorum

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Bizim Okul (Erdal) (TV Dizisi)
2011 – Eyyvah Eyvah 2 (Ramiz) (Sinema Filmi)
2010 – Şen Yuva (Cefakar) (TV Dizisi)
2010 – Eyyvah Eyvah (Ramiz) (Sinema Filmi)
2011 – Akasya Durağı 4. Sezon (Hayri) (TV Dizisi)
2005 – Organize İşler (İbrahim) (Sinema Filmi)
2003 – Ölümsüz Aşk (Tarık) (TV Dizisi) (11 Bölüm)
2003 – Vizontele Tuuba (Sezgin ) (Sinema Filmi)
2000 – Vizontele (Sezgin) (Sinema Filmi)
2000 – Güneş Yanıkları (Sami) (TV Dizisi)
1995 – 2002 – Bir Demet Tiyatro (Fadıl Fıdıllıoğlu) (TV Dizisi)
1993 – Süper Baba (Kudret Çalım) (TV Dizisi)
1991 – Varsayalım İsmail (Ilgar) (TV Dizisi)
1987 – Selamsız Bandosu (Belediye Zabıtası) (Sinema Filmi)

Bican Günalan biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın