Aziz Üstel Kimdir?

Aziz Üstel kimdir? Aziz Üstel nerelidir, Aziz Üstel kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Aziz Üstel evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Aziz Üstel hayatı, Aziz Üstel nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Aziz Üstel biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Aziz Üstel


Aziz Üstel burcu nedir:

Aziz Üstel yaşı kaç: ??.??.1946

Aziz Üstel ö. tarihi:

Aziz Üstel mesleği: TV sunucusu, Yazar

Televizyon sunucusu ve Galatasaray eski yöneticisi.

Aziz Üstel, 1946 yılında Ankara’da doğmuştur. Babası Sabih Üstel, annesi Yeta Üstel’dir. Enis adında bir kardeşi vardı. Anne babası O 7 yaşında iken boşandı. 18 yaşına kadar ABD’de babası ve üvey annesi ile birlikte San Francisco’da yaşadı. 18 yaşına geldiğinde babası evden çıkarmış, tek başına yaşamaya başlamıştır. Belediyede lağım temizledi, Teksas’ta petrol kuyularında çalıştı. Kazandığı para ile Üniversite tahsilini ABD’de California Üniversitesinde İletişim bölümünde tamamladı.

Askerliğini Türkiye’de yaptı. Nazlı Ilıcak dayısının kızıdır.

Üç kişi bir tercüme bürosu kurarak çeviri işine girdi. Bilgi Yayınevi’nde çevirmen olarak çalışmaya başladı. Orada çevirdiği kitaplar çok beğenildi. Tercüman gazetesinde Yan Yayınlar Genel Müdürü oldu. Anthony Burgess’in “Otomatik Portakal” adlı kitabını Türkçeye çevirdi. Günaydın gazetesinde çalıştı.

Aziz Üstel, 1974 yılında TRT’de yabancı dizilerde çevirmenlik yaparak işe başladı. Türkçe’ye çevirdiği diziler arasında Kaçak, Uzay Yolu ve Görevimiz Tehlike gibi zamanla Türkiye popüler hayatının kültleri haline gelmiş diziler vardır. TRT’de tek kanallı yıllarda dokuz sene boyunca “Gecenin Konukları” adlı show programlarını yapım ve sunumunu üstlendi. Daha sonra aynı program Kanal 6 ve Kanal E’de devam etti. Kendi yazdığı ‘Kartal Kaya’ isimli dizisi özel bir televizyon kanalında yayınlandı. 1994 yılında Kanal D’de yayınlanan dizide başrolü Bülent Kayabaş oynadı.

CNN Türk’de “Futbolmania” adlı programda futbol yorumculuğu yaptı. 2008 yılında 24’de “Patron Katı” isimli programı hazırladı ve sundu. Star gazetesinde köşe yazıları yazdı.

Galatasaray Lisesi’nden gelmediği halde uzun yıllar boyu Galatasaray Spor Kulübü’nün üyeliğini yapmıştır.

TGRT Haber’de, “Aziz Üstel ve Gecenin Konukları” programıyla talk show programlarına yeniden başladı.

Radyospor kanalında Aslan Yuvası isimli programda spor gündemini ve Galatasaray’ı yorumladı.

Her lafının başında ve sonunda “efendim” kelimesi kullanan bir Aziz Üstel ve slogan olmuş sözleri;
“Efendim bendeniz haftaya yine burdayım, beklerim efendim”

Birçok kere evlenen Aziz Üstel, en son Neslihabiyografi_info(‘a unaız vyr riyraqv. Rşv Arfyvuna Unaız irsng rgzv’);ştir. Hiç çocuğu yoktur.

Kitapları :
2012 – Beni Kim Öldürdü?
2013 – Osmanlı’nın Son Kartalları
2013 – Ölü Çocuklar Şehri

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2004 – İyi Saatte Olsunlar (Tekin)(TV Dizisi)
2000 – Abuzer Kadayıf (Fahrettin Abi)(Sinema Filmi)
1991 – Laf Lafı Açıyor (Kendisi)(Tv Programı)

Aziz Üstel biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın