Aslı Mavitan Kimdir?

Aslı Mavitan kimdir? Aslı Mavitan nerelidir, Aslı Mavitan kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Aslı Mavitan evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Aslı Mavitan hayatı, Aslı Mavitan nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Aslı Mavitan biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Aslı Mavitan


Aslı Mavitan burcu nedir: Yay

Aslı Mavitan yaşı kaç: 22.Kasım.1980

Aslı Mavitan ö. tarihi:

Aslı Mavitan mesleği: Spiker, TV sunucusu

Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programının sunucusudur.

Aslı Mavitan, 22 Kasım 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Yıldız Arhan 1973 Türkiye güzelidir. Babası ünlü şarkıcı (Hayık Aram Tataryan) Hayko’dur. Anne babası 2 yaşındayken boşandıktan sonra 8 yaşında iken annesi İşadamı Ahmet Mavitan ile evlendi. 1998 yılında 18 yaşına geldiğinde mahkeme kararı ile soyadını üvey babasının soyadı ile aynı yapmıştır. Aynı zamanda babasının dininden çıkarak İslam dinini seçmiştir. Asıl babasının ilk eşinden Alex adlı kardeşi şarkıcılık yapmaktadır. Annesinin ikinci eşi Ahmet Mavitan’dan da bir erkek kardeşi vardır. Yıldız Arhan 2015 yılında Ahmet Mavitan’dan boşandı.

Aslı Mavitan, üniversite eğitimini İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamladı.

Aslı Mavitan, TV8’de spikerlik yaptığı dönemde, Yılın En İyi Hafta Sonu Ana Haber Spikeri Seçildi. Bir çok tv kanalında spikerlik ve sunuculuk yaptı. Spor yapmayı, ata binmeyi ve kitap okumayı çok seviyor.

2012 yılının en iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri Aslı Mavitan seçildi

Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programı sundu. İşin Aslı programına her hafta düzenli katılım gösteren Psikolog Doktor Zafer Akıncı ile birlikte izleyenlere eğlenceli ve faydalı bilgiler sunmaktadır.

Aslı Mavitan, 8 Aralık 2015 tarihinde gittigidiyor.com’un Otomotiv Kategori Müdürü Kaan Balkaş ile evlendi.

Ödülleri :
2011 – En iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri
2012 – En iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri

Aslı Mavitan biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın