Ali Atıf Bir Kimdir?

Ali Atıf Bir kimdir? Ali Atıf Bir nerelidir, Ali Atıf Bir kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Ali Atıf Bir evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Ali Atıf Bir hayatı, Ali Atıf Bir nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Ali Atıf Bir biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Ali Atıf Bir


Ali Atıf Bir burcu nedir: Terazi

Ali Atıf Bir yaşı kaç: 06.Ekim.1962

Ali Atıf Bir ö. tarihi:

Ali Atıf Bir mesleği: Akademisyen, Yazar

Akademisyen, Köşe Yazarı

Reklam sektörünün özellikle teorik açıdan önde gelen isimlerindendir.

Ali Atıf Bir, 6 Ekim 1962 tarihinde Samsun’da doğmuştur. 1984 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Ayrıca 1989 yılında ABD, Wisconsin’de Marquette University İletişim Bölümünde iletişim araştırma teknikleri üzerine bir Yüksek Lisans ihtisası daha yaptı.

1992 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümünde Doktorasını yaptı. aynı yerde 1993 yılında Doçent oldu. 1998 yılında da Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Programlarda Profesör oldu.

1994-1995 yılları arasında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı, 1995-2002 yılları arasında Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı, aynı zamanda 1998-2003 yılları arasında Açıköğretim Fakültesi Yayın komisyonu Üyesi görevi yaptı.

2004 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı oldu. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı olmuştur.

Pazarlama teknikleri ve reklamlama becerileri üzerine yazdığı yazıları bir araya getirip okuyucuyla buluşturduğu “Atıf Hoca’nın Not Defteri” adlı bir de kitabı vardır.

Reklam sektörünün özellikle teorik açıdan önde gelen isimlerindendir. Tiyatro ile de yakından ilgilidir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bir dönem repertuar kurulunda yer aldığı gibi “Demokrasiye Günaydın: Eskişehir, 1950” isimli bir de oyun yazmıştır.

Bugün gazetesinin yanısıra Mynet isimli internet sitesinde de düzenli olarak köşe yazıları yazmaktadır.

Ali Atıf Bir, ilk eşinden 2003 yılında boşandı.

Ali Atıf Bir, 2004 yılında Çisil Sohodol ile evlendi.

Kitapları :
1999 – Atıf Hoca’nın Not Defteri

Ali Atıf Bir biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın