Necip Kalkan Kimdir?

Necip Kalkan kimdir? Necip Kalkan nerelidir, Necip Kalkan kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Necip Kalkan evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Necip Kalkan hayatı, Necip Kalkan nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Necip Kalkan biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Necip Kalkan


Necip Kalkan burcu nedir:

Necip Kalkan yaşı kaç: ??.??.1950

Necip Kalkan ö. tarihi:

Necip Kalkan mesleği: Milletvekili

AKP İzmir Milletvekili

Necip Kalkan, 1950 yılında İzmir’de Agora’nın yanındaki Namazgah semtinde 7 kardeşin en büyüğü olarak doğmuştur. Aslen Siirt’lidir. Çocukluk yıllarında İzmir’in meşhur Havra sokağında limon, maydanoz satarak ailesinin geçimine katkıda bulundu. İlkokul ve ortaokulu Tilkilik ve İsmet Paşa okullarında okudu. Namık Kemal Lisesinden mezun oldu. Lise yıllarında Güreş İhtisas Kulübüne üye olarak güreşçi oldu. Türkiye Liseler arası güreş şampiyonasında bir rakibini 8 saniyede tuşa getirdi. Üniversiteler arası Türkiye Birincisi oldu, (A) Milli Takıma defalarca çağrıldı. Güreşte üniversiteler arası 4 kez Türkiye şampiyonu oldu.

Namık Kemal Lisesini bitirince Ege Üniversitesi Tekstil Fakültesine girdi. 1974 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu.

Askerliğini Almanya Bonn Deniz Ateşeliğinde tercüman Asteğmen olarak yaptı. Askerliği bitince tekstilde gelecek gördü, Çiğli Organize Sanayi bölgesinde çorap üreten bir firma kurdu.

1987-1988 yılları arasında İzmir Bölge Güreş Federasyonu üyeliği yaptı.

Necip Kalkan, 1996-2011 yılları arasında İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanlığı yaptı. İzmir Ekonomi Üniversitesi kurucularından olan Necip Kalkan, 2006-2011 yılları arasında İzmir Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanlığı yaptı.

1992-1994 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekilliği yaptı. Ayrıca 5 Sene Konak Belediyesi Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği yaptı.

Necip Kalkan, 1992-1994 yılları arasında Ege Giyim Sanayicileri Derneğini kurdu ve 2 yıl Başkanlığını yaptı.

2011 yılı genel seçimlerinde AKP’den İzmir milletvekili adayı oldu.

2014 yılı Yerel seçimlerinde AK PARTİ Karabağlar Belediye Başkanı Adayı oldu.

Necip Kalkan, 11 Mayıs 1976 tarihinde üniversiteden tanıştığı İclal hanım ile evlendi. Pınar (d.1977) ve Olgar (d.1978) adlarında 2 çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 genel seçiminde listede yer alamayan Necip Kalkan, 1. bölge 4. sıra adayı olarak girdiği 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde İzmir AKP milletvekili olarak seçildi. TBMM’de 26. Dönem Milletvekilleri yemin töreni sırasında boynuna Türk Bayrağı astı.

Necip Kalkan biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın