Mehmet Ali Nuroğlu Kimdir?

Mehmet Ali Nuroğlu kimdir? Mehmet Ali Nuroğlu nerelidir, Mehmet Ali Nuroğlu kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Mehmet Ali Nuroğlu evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Mehmet Ali Nuroğlu hayatı, Mehmet Ali Nuroğlu nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Mehmet Ali Nuroğlu biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Mehmet Ali Nuroğlu


Mehmet Ali Nuroğlu burcu nedir: Başak

Mehmet Ali Nuroğlu yaşı kaç: 07.Eylül.1979

Mehmet Ali Nuroğlu ö. tarihi:

Mehmet Ali Nuroğlu mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu

Mehmet Ali Nuroğlu, 7 Eylül 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası subay olduğu için tayinlerle, kızkardeşi ve annesiyle Patnos, Kıbrıs, İstanbul, Tekirdağ, Ankara gibi yerlerde yaşamış.

(ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi felsefe bölümünde 3 yıl birinci sınıfı okuduktan sonra, lise yıllarında okul kulüplerinde başladığı tiyatro oyunculuğunu meslek edinmeye karar verdiği için ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girdi.

Devlet Tiyatrolarında görev aldı. Hatta bir ara Semih Sergen’in asistanlığı yaptı. Konservatuvarın üçüncü sınıfında da TRT’deki “Yuvadan Bir Kuş Uçtu” dizisinde minik bir rol aldı. Çağan Irmak’ın yazıp yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı diziden teklif alınca İstanbul’a geldi.

“Salvador Dalí Göndermeleri İçimi Isıtıyor” adlı tiyatro oyununda oynadı.

Mehmet Ali Nuroğlu 2009 yılında evlendiği Selin Şekerci’den 25 Nisan 2011 tarihinde ayrıldı.

Mehmet Ali Nuroğlu, 28.10.2011 tarihinde Çiçek Gülsen ile evlenmiştir.

2014 yılında yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın yaptığı “Kış Uykusu” adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Nejat İşler, Serhat Kılıç ile beraber oynamıştır. yine 2014 yılında “Güzel Köylü” adı dizide Gizem Karaca ve Berk Cankat ile başrolü paylaşmıştır.. Dizi’nin diğer oyuncuları, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin gibi başarılı oyuncular rol almaktadır.

Filmleri :
2014 – Güzel Köylü (dizi)
2014 – Kış Uykusu (film)
2012 – Kusursuzlar (film)
2012 – Uçurum(dizi)
2011 – Bizim Büyük Çaresizliğimiz (film)
2009 – Ömre Bedel (dizi)
2008 – Vurgun(dizi)
2008 – Sonsuz(film)
2008 – Başka Semtin Çocukları (film)
2008 – Nokta(film)
2008 – Pazar: Bir Ticaret Masalı (film)
2007 – Peri tozu(film)
2007 – Zincirbozan (film)
2006 – Cenneti Beklerken (film)
2006 – Umut Adası (film)
2006 – Kırık Kanatlar (dizi)
2005 – Başka Yerde Yok (dizi)
2005 – An Eye for a Tooth (film)
2004 – Çemberimde Gül Oya (dizi)
2004 – Yuvadan Bir Kuş Uçtu (dizi)

Mehmet Ali Nuroğlu biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın