Lami Özgen Kimdir?

Lami Özgen kimdir? Lami Özgen nerelidir, Lami Özgen kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Lami Özgen evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Lami Özgen hayatı, Lami Özgen nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Lami Özgen biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Lami Özgen


Lami Özgen burcu nedir:

Lami Özgen yaşı kaç: ??.??.1963

Lami Özgen ö. tarihi:

Lami Özgen mesleği:

Öğretmen, Sendikacı

Lami Özgen, 1963 yılında Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde doğmuştur.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümünü bitirdi. Ankara’da biyoloji öğretmeni olarak mesleğine başladı.

1990 yılından bu yana eğitim emekçilerinin örgütlenme çalışmalarında yer aldı. 2000 yılından itibaren Eğitim-Sen’de sendikacılık yaptı. 2000-

2005 yılları arasında Eğitim Sen Ankara 2 No.lu Şube Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2011 yılında yapılan KESK Kongresinde MYK üyesi seçilerek KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) Genel Başkanı oldu.

Lami Özgen, 25 Haziran 2012 tarihinde KCK soruşturması kapsamında gözaltına alındı, 27 Haziran 2012’de savcılığa ardından da mahkemeye çıkarıldı. 34 KESK üyesi sendikacıdan Lami Özgen ile beraber 12 kişi serbest bırakılırken, 22 sendikacı tutuklandı.

Lami Özgen, evli ve bir çocuk babasıdır.

Lami Özgen, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Lami Özgen biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın