Cengiz Topel Yıldırım Kimdir?
Sosyal Medyada Paylaş
28 Mart 2016
admin

Cengiz Topel Yıldırım Kimdir?

Cengiz Topel Yıldırım kimdir? Cengiz Topel Yıldırım nerelidir, Cengiz Topel Yıldırım kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Cengiz Topel Yıldırım evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da.. Cengiz Topel Yıldırım hayatı, Cengiz Topel Yıldırım nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında

Cengiz Topel Yıldırım kimdir? Cengiz Topel Yıldırım nerelidir, Cengiz Topel Yıldırım kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Cengiz Topel Yıldırım evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Cengiz Topel Yıldırım hayatı, Cengiz Topel Yıldırım nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Cengiz Topel Yıldırım biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Cengiz Topel Yıldırım


Cengiz Topel Yıldırım burcu nedir: Aslan

Cengiz Topel Yıldırım yaşı kaç: 17.Ağustos.1964

Cengiz Topel Yıldırım ö. tarihi:

Cengiz Topel Yıldırım mesleği: İş adamı

İşadamı, Sanayici

Ankaragücü Kulübünün 39.Başkanı olarak görev yaptı.

Cengiz Topel Yıldırım, 17 Ağustos 1964 tarihinde Ankara’da doğmuştur.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuştur.

28 Mart 2009 tarihinde delegelerin tamamının oyunu alarak Ankaragücü Başkanlığına seçildi. Ankaragücü Kulübünün 39.Başkanı olarak görev yaptı. 30 Ağustos 2009 tarihinde yapılan kongrede başkanlığı Ankara Büyük Şehir Belediye başkanı Melih Gökçek’in oğlu Ahmet Gökçek’e devreden Cengiz Topel Yıldırım, Gökçek yönetiminin seçildiği kongrenin 2.5 yıl süren yargı sürecinin ardından Yargıtay kararı ile iptal edilmesi ile 24 Ağustos 2011 tarihinde tekrar başkanlık koltuğuna oturdu. Yıldırım, 18 Kasım 2011 tarihinde yapılan Ankaragücü kongresinde aday olmayarak başkanlığı bıraktı.

Cengiz Topel Yıldırım, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ankaragücü taraftarlarının çok sevdiği eski Başkanı Cengiz Topel Yıldırım, 2014 yılındaki seçimlerde CHP’nin Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan adayı olacak.

Cengiz Topel Yıldırım biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©