Burcu Kara Kimdir?

Burcu Kara kimdir? Burcu Kara nerelidir, Burcu Kara kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Burcu Kara evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Burcu Kara hayatı, Burcu Kara nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Burcu Kara biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Burcu Kara


Burcu Kara burcu nedir: Balık

Burcu Kara yaşı kaç: 01.Mart.1980

Burcu Kara ö. tarihi:

Burcu Kara mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu

Burcu Kara, 1 Mart 1980 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Ailesinin ilk çocuğu olmasıyla birlikte anne ve babasının öğretmenlik yapmasından dolayı ilkokula 4,5 yaşında başladı ve 9 yaşında ilkokulu bitirdi.

16 yaşında başladığı Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Eskişehir’de okurken aynı zamanda yerel kanallarda da sunuculuk yaptı. Sonra Bursa´ya dönerek, kendi mesleği olan Yatırım uzmanlığı yaparken konuşmasını düzeltmek için diksiyon kursuna devam etti, bunun için İstanbul´a gidip gelmeye başladı. Olay TV´de program sunmasının ardından Kanal D´de çalışma fırsatını yakaladı, bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 2002 yılında Kanal D’de haber spikerliği yapmaya başladı. Bursa´daki kariyerini ve ailesini bırakarak İstanbul´a yerleşti. Radyo D ve Radyo Foreks´te de haber spikerliği yaptı. Bir süre Şahika Tekand´da oyunculuk dersleri ve şan dersleri aldı.

2005 yılında Cine 5 kanalında “Cinesinema” programını sundu, 2007 yılında Show Max kanalında “Burcuyla” programının sunuculuğunu üstlendi.

“Haziran Gecesi” dizisinde, “O Şimdi Mahkum” ve “Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu” filmlerinde görev aldı. “Elveda Derken” ve “İpsiz Recep” dizilerinde rol almıştır.

2007 yılında Sadri Alışık Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu Atıf Yılmaz eseri “Güllü”nün tiyatro versiyonunda Kerem Alışık ile başrolleri paylaştı.

Burcu Kara, oyuncu Buğra Gülsoy ile 22 Temmuz 2011 tarihinde evlendi, 02 Ağustos 2012 tarihinde de boşandı.

Burcu Kara, 1 yıldır birlikte olduğu yönetmen Fırat Parlak ile 19 Şubat 2016 tarihinde Belçika’nın başşehri Brüksel’de evlendi.

Rol Aldığı Filmler:
2015 – Milat (Gökçe Eroğlu ( Mit Elemanı)) (TV Dizisi)
2013 – Tozlu Yollar (Feraye) (TV Dizisi)
2013 – Tatar Ramazan 2. Sezon (TV Dizisi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda(Zeynep)
2012 – Tozlu Yollar (dizi)
2011 – Yıllar Sonra
2011 – Aşkta Sınır Yok (dizi)
2010 – Nar çiçeği (dizi)
2010 – Kirli Beyaz (dizi)
2009 – Maskeli Balo (dizi)
2009 – Romantik Komedi
2008 – İpsiz Recep (dizi)
2007 – Elveda Derken (dizi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu
2005 – O Şimdi Mahkum
2004 – Haziran Gecesi (dizi)

Tiyatro :
Güllü
Tatlı Çarşamba

Burcu Kara biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın